Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nemsokára korzettet fogok...

Nemsokára korzettet fogok kapni és fel szeretnék tenni néhány kérdést. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Scoliosisom van és ezért arra kényszerültem, hogy azt a nagy műanyag vackot hordjam. 4-5 héten belül meg fogom kapni és nagyon félek... Félek, hogy a buszon meg egyéb helyeken meg fognak bámulni és attól is hogy fájni fog. (az osztálytársaim rendesek így attól szerencsére nem kell félnem hogy ők nem fognak elfogadni ) Szeretnék feltenni pár kérdést azoknak akiknek szintén hordaniuk kell...

Mennyi idő volt mire megszoktátok? Nagyon fájt? Hogyan reagáljak arra ha az emberek megbámulnak: Milyen ruhákat ajánlotok amivel nagyjából el tudom takarni? És a legfontosabb :D Ti mivel dekoráltátok ki?



2013. márc. 12. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Február 27.-én megjelent Nők Lapja újságot szerezzél valakitől, ez volt az egyik fő téma, nagyon hasznosnak találtam.
2013. márc. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én "csak" gyógytornász vagyok, nem corsettel rendelkező sorstárs, de azért valamit csak értek hozzá.

Azt látom, az általam kezelt fiatalakon, hogy a legjobb megoldás az, ha az illető bevállalja, felvállalja. Az egyik lány szétfirkáltatta hülyeségekkel a haverjaival, nyáron póló felett hordja vagányul és annyira szép lett közben a háta, meg az életkora is megvan hozzá, hogy lassan már nem kell hordja. Épp most akarja eltenni emlékbe, mint fiatalkorának egy szép emlékét! Nagy király ez a lány! Szart magasról mindenki véleményére, nem érdekelte ha nézi valaki, nem csinált nagy ügyet belőle. Igaza van, nem is nagy ügy. Elmúlik, pár év múlva csak egy vicces emlék marad. Azt kívánom, csináld te is ugyanígy.

2013. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Én kb 1 éve vagyok korzettes.

a megszokási idő mindenkinél változhat, szerintem 2-3 hét alatt megszokod, de az is lehet, hogy egy hét alatt.

Eleinte kicsit törni fogja a hónaljad... de ehhez is hozzá lehet szokni és majd nem is fog törni, szóval szerintem nem fáj. :)

Én mindig is póló felett hordtam és ugye az emberek néha megbámultak de én mindig rájuk mosolyogtam így már nem is néztek :)

felveszel alá egy pólót és főlé meg egy inget, vagy egy laza pólót veszel főlé :)

Aláírásokkal, üvegfestékkel ( én porcelán filccel szeretem leginkább dekorálni)...

:D

2013. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) sokat segítettetek!
2013. márc. 16. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lassan fél éve vagyok a sorstársad, és a legelőször is: NE FÉLJ! Bár igazából ilyen helyzetben mindegy, ki mit mond, úgyis tartani fogsz ettől az egésztől. Ami fizikai részét illeti, fájni nem fáj, csak eleinte kényelmetlen lesz, de hamar megszokod, nyugi. A lelki rész már keményebb. Személy szerint tudom magamról, hogy a korzett tönkrevágta az önbizalmam, de ebben Te ne legyél a sorstársam! A te döntésed, hogy eltakarod vagy felvállalod. Igazából én el sem tudom képzelni, hogy jómagam ruha fölött hordjam; noha mindenki az elfogadásról papol, sajnos a valóság nem tündérmese. Elég kimenni az utcára korzettben, vagy látványosan megbámulnak, vagy nevetséges beszédekbe kezdenek arról, hogy ők mennyire sajnálnak téged, blablabla... Rajtad áll, hogy mindezt el tudod-e viselni és nyugodt szívvel, mosolyogva emeled a középső ujjad a szemétkedők felé. Nagyon tisztelem az olyan embereket, akiknek mindez nem okoz problémát, hiszen ez elképesztő lelki erőről árulkodik. Ha úgy döntesz, inkább ruha alatt hordod, akkor nagyon király bő felsőket lehet kapni erre a célra.

Pozitívum a korzettben, hogy kidekorálhatod. Sajnos, mivel nagyon sima a felülete, így az alkoholos filc is lekopik róla pár napon belül, de ezt ki lehet küszöbölni, ha celluxszal leragasztod a rajzod. Van egy másik megoldás, mégpedig az, hogy lereszeled, megkarcolgatod a korzettnek azt a részét, ahová rajzolni szeretnél, majd az érdes felületre alkotsz - viszont ez végleges, olyasmi, mint a tetkó, mert a karcos, mélyedéses műanyagból már lehetetlen kimosni a tintát, festéket. Ha ruha alatt hordod, arra is figyelj, hogy a leragasztatlan festék/tinta kopik, méghozzá rá a ruhára. Ez sajnos foltokat okoz. Én - stílusomhoz illően - legszívesebben full feketére festeném, de úgyis lekopna két héten belül, a pólóim pedig teljesen feketék lennének. Azzal is számolnod kell, hogy az állandó súrlódás miatt a ruhákon kis lyukak keletkezhetnek.

Nem tudom, milyen nemű vagy, kedved kérdező, én lány, ha te is, akkor sajnos tudnod kell, hogy nekünk csajoknak ez az egész korzett dolog elég nehéz. Igen, sokszor hiányzik, hogy felvegyünk egy feszülős csőtopot vagy miniszoknyát. Elég rossz érzés látni, hogy más lányok tavasszal, nyáron lengén öltöznek, és ha kánikula van, nyugodtan kimehetnek az utcára falatnyi ruhában, senki sem bámulja meg őket. De gondolj arra, hogy EZ SEM TART ÖRÖKKÉ! Legrosszabb esetben 3-4 év múlva már nem kell napi 23 órában hordanod a korzettet, és ha rohamos javulást látnak, gyakran már sokkal előbb is engedményeket adnak. Végül már csak aludnod kell benne, sőt, a csontosodás befejeztével (ami 14-19 életév között bármikor bekövetkezhet) már nem is kell hordanod. :)

2013. ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!