Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 9-es vércukorszint mennyire...

9-es vércukorszint mennyire számít magasnak?

Figyelt kérdés
Itthon mértem vércukrot, kevés kávét ittam előtte, volt benne cukor is.

2013. márc. 13. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ezt így nem lehet mérni, mert előtte cukrot ittál. A nem cukorbeteg ember vércukor-szintje is ingadozik állandóan, 4-10-es érték között. Ha megeszel egy szelet süteményt, és utána méred, 10 körüli értéket fog mutatni, de fél órával utána már kevesebbet, 2 óra múlva pedig teljesen normalizálódik. Reggel mérd éhgyomorra, és ha akkor 6 alatt vagy, semmi bajod.
2013. márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Még előtte hívtam a háziorvost, holnap megmér ő is, de azt mondta nem kell éhgyomorral menni.
2013. márc. 13. 10:33
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig éhgyomorral kell menni, mivel akkor van egy mérési érték. A vércukor nem állandó, van határ éhgyomorral, étkezés után 1 órával, 1,5 órával, 2 órával, lefekvés előtt, hajnalban...
2013. márc. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Éhgyomorra érdemes mérni és evés után 2 órával. Felesleges csak úgy méricskélni, mert állandóan változik attól függően, hogy mit és mikor ettél, ittál. A doki biztos fogja kérdezni, hogy mikor ettél és úgy fog viszonyítani a mért értékhez...
2013. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nagyon túlképzett háziorvosod van, akkor miből lesz kontroll érték? Nincs viszonyítási alap, ha nincs éhgyomri érték...

Ha már az eleve magas, 7-8 körüli, akkor kell elkezdeni keresni a gondot.

Megmér majd a doki egy kiadós ebéd után, lesz 10 körüli a cukrod és elküld belgyógyászatra.

2013. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Jesszus milyen orovs ez??? A vércukor szintet kötelező éhgyomorra nézni. Válts orvost ha ö nem igy gondolja.
2013. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Pedig erre direkt rákérdeztem. Mondjuk nem az orvos volt, hanem az asszisztense. Annyit mondott, ha magas az eredmény akkor terheléses vizsgálatot is kell végezni.
2013. márc. 13. 12:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Biztos hogy a 9es cukor nincsen rendben, kell az éhgyomri vérvétel és a terheléses vizsgálat. A háziorvos csak arra kíváncsi hogy nem rossz-e a mérőd.
2013. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
mivel nem éhgyomorra volt ez a 9-es eredmény igy nem mérvadó. AZ én naygnéném is elment ugy vérvételre hogy ivott egy capuccinot. 13-as lett a cukra, rögötn kétségbe esett az orvos. Másnap jutott az eszébe hogy ja ö nem éhgyomorra mnet, Másnap elment megint és rögötn jó volt az eredmény. Hidd el KÖTELEZÖ éhgyomorra menni, az aszisztens is ássa el magát ha ezzel nincs tisztába én szólnék az orvosnak erről.....
2013. márc. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Doki 5,3-t mért éhgyomorra, úgyhogy rendben vagyok. Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 14. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!