Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Indokolatlanul magas pulzus...

Indokolatlanul magas pulzus de a vérnyomás normális. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
1évvel ezelőtt is probléma volt, hogy nyugalmi állapotban 120-160 de volt hogy 180 magas volt a pulzusom. Elmentem orvoshoz aki elküldött szív UH-ra és kivizsgálásra. Akkor rám aggattak egy gépet ami 24órán át mérte a pulzusom és rögzítette. Akkor derült fény arra, hogy valóban milyen magas a pulzusom nyugalmi állapotban. Akkor az orvos azt mondta, hogy ez a sok stressztől lehet. És rá pár hétre abba maradtak a rosszullétek is. Pár napja újra azt észlelem mint egy éve. Nyom a mellkasom, nem kapok levegőt, szívdobogás érzetem van, és az egekbe szökik a pulzusom. Érdekel, hogy más is tapasztalt már ilyet? Nem vagyok pánikbeteg.
2013. márc. 15. 15:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy ilyenkor szédülök is.
2013. márc. 15. 15:36
 2/4 anonim ***** válasza:
nem dohányzol? nekem annó a nikotintól volt magasabb, igaz nem ennyire csak 100 körül és nem is éreztem semmit, de megvizsgáltak. Mondták lehet a cigitől. persze nem akkor szoktam le,de amikor nem cigiztem 3 napja eszembe jutott hogy megmérem kiváncsiságból, és máris normális volt.
2013. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom és csak alkalmanként iszom alkoholt.
2013. márc. 15. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet érszűkület valahol és sok más dolog is kiválthatja.Lehet teljesen banális apróság is.Az még nem lenne baj ha csak simán magas a pulzusszámod az lehetne testi adottság is de a szédülés már komolyabb kísérő tünet.Nem tudom pénzügyileg megengedheted e magadnak de egy magánklinikán kivizsgáltathatod magad mert tapasztalatból tudom hogy amíg nem sürgősségi az ügy a közegészségügyben hajlamosak mindenre egy alap első körös vizsgálat után azt mondani hogy stressz,pszichés pedig sok esetben egy nagyon alapos átvilágítás felfed olyan dolgot ami még könnyen kezelhető de a későbbiekben már komoly bajokat okoz.
2013. márc. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!