Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ártalmas-e az egészségre, ha...

Ártalmas-e az egészségre, ha minden nap közvetlen ebédelés után megiszok egy 2decis energiaitalt?

Figyelt kérdés
(ez a "minden nap", legyen mondjuk egy héten 4x, mert azért minden napra nem szoktam venni)
2013. márc. 16. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Hat szerintem nem tesz tul jot... ha gepnel leszek es ha addig nem teszik meg, talan kifejtem, de a lenyeg, hogy a szervezetddnek nem hianyzik
2013. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nah

az energiaital felpörgeti a szervezeted, szimpatikus hatást ér el, minek során az agyad és az izmaid új energiát kapnak... viszont az emésztéshez paraszimpatikus hatás kell, mert a vér ekkor az emésztés környékén összpontosul.. vagyis a megevett étel többet időzik az emésztőrendszeredben, mert lassabban tudod megemészteni.. ezáltal erjedésnek indul, és táptalajt biztosít baktériumoknak, és gázokat termel


továbbá az energiaital önmagában nem egy sikertörténet... energiát ad? nem! energiát vesz el

nem energiát ad, hanem a tartalék energiáidat, amit a szervezeted szép rendszer szerint beosztott magának, fogja mozgósítani, így amennyivel felpörget, annyival fáradtabb leszel később

és mi az energia lapja? a cukor! az energiaital rengeteg cukrot tartalmaz, aminek köszönhetően veszettül hizlal.. nézd csak meg mennyi kalória van abban a 2 dl-ben!


Ha ebéd után nincs időd ledőlni, akkor dobj be egy kávét vagy egy pohár zöld teát (amik amúgy szintén a tartalék energiát veszik el, de legalább nem olyan halálcukrosak, és a természetes(ebb) hatóanyag miatt az emésztést sem zavarják annyira)

ha meg van időd lepihenni, akkor meg ne igyál semmi ilyesmit kaja után, egyszerűen terülj el:D

2013. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi az infót! :)


Igazság szerint csak azért iszom mert jól esik, nem pedig az energia miatt :) Ha van esetleg valami hasonló ízesítésű ital ami kevésbé károsabb és árban is hasonló (100-150 ft), akkor nem is innék több energiaitalt :)

2013. márc. 16. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:

hm... kihányt olvasztott rágó ízű lötty..:D nemtudok:S

(az íz persze csak gúnyolódás volt, nem komolyan gondoltam, bár van amelyik ijesztően hasonlít rá:D)

2013. márc. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még nem volt szerencsém "kihányt olvasztott rágó ízű lötty"-öt inni, de szerintem ennél finomabb a tutti-frutti ízű energiaital :D
2013. márc. 17. 12:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Meggyőztél;):D
2013. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként mi a jó az energia italba? Mert hogy semmi haszna nincs az biztos. Mert én egyszer próbáltam csak, de semmi energiát nem éreztem. Az íze az meg nagyon szar. Egy negyed kávénak nagyobb hatása van.
2013. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Lehet kicsit keson irok, de az oxxo gyart koffein es taurin mentes energiaitalt. Az a neve, hogy oxxo fresh drink. 150 forint kb. Nekem izlik en is csak az izert iszom ;)
2014. máj. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Es ez az oxxo mitol energiaital? Mm ha nincs benne elenkitoszer...

Max azt tudom elkepzelni, hogy jo sok cukkr van benne, hisz az is serkent... meg jol hizlal:D

2014. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!