Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire artalmas ha valaki...

Mennyire artalmas ha valaki energiaitalt fogyaszt?

Figyelt kérdés
En max heti egyet iszok es nem is a leg durvabbakat,hanem csak "pokol-t":D.A lenyeg az hogy anyam is hisztizik emiatt.Van ra oka figyelembe veva h nem vagyok szivbeteg es a vernyomasom se magas?Mikor tul nagy a fogyasztas es mikor veheti eszre magan az ember h art neki?

2013. jan. 22. 12:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a "hell" az nagyon szar energiaital a legjobb az "adrenalin".Talán az nem annyira káros,de egyébként mindegyik az.De kis mennyiségben egyik sem nem terheli meg a szervezetet.
2013. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kicsit megjesztett mikor hallotam a 14 eves lany tortenetet aki egy "szornyet" megivott,de olvastam h az sokkal durvabb mint a tobbi es abban a korban nem is engedelyezett.En mar 20 leszek 1-2 honap mulva de azert nem vagyok nyugodt.Igaz esszel kell inni apiat,az energiatalt es a kavet is.
2013. jan. 22. 12:55
 3/13 anonim ***** válasza:

Már nem tudom hogy hol olvastam, de anno az egészségügyi hivatalok nem engedélyezték az energiaital forgalomba hozását.

Csak tudod, pénz beszél :)

Sógorom kapott valami gyomortáji zűrt tőle, be is vonták a jogsiját amíg ki nem gyógyult. Bár ő sokkal többet ivott nálad.


Személy szerint én semmi ilyesmit nem fogyasztok, egy jó erős tea csodákra képes :)

2013. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon ertek a teakhoz,de mar alapbol nem foglalkoznak vele az emberek amiatt h azt meg kell fozni mig egy energiaitalt megveszel es megiszo,es nagy hozzaertes se kell,de minden tea masra jo ez az elonye es h bio cucc.
2013. jan. 22. 13:03
 5/13 anonim ***** válasza:

Természetesen nem is akartam rád tukmálni, de nagy szakértelem nem kell hozzá :D


Szerintem amíg ennyit iszol nem lesz gond, a többi élelmiszerben is van ugyanannyi szar, a teljesen bio dolgok megfizethetetlenek.

Csak elmondtam az én trükkömet :)

2013. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hat igen...a bioetel is olyan mint f.szom.Mikor kicsi voltam meg ugy hivtuk hogy zoldseg meg stb.Mostmar Bioetel es megse olyan mint regen.Es draga is.
2013. jan. 22. 13:12
 7/13 anonim ***** válasza:

Én itt mondjuk kifejezetten a többi dologra gondoltam :D

Pl. ott van a sajt.

Anyósom vesz 200-ért fél kilót, aztán van benne 3féle tartósítószer meg növényi zsír, tejet vagy sajtot még életében nem látott.

Amit én veszek, az 200deka és majd' 1000 forint, azt viszont színtiszta sajt, semmi nincs benne.

Csak ebből következik hogy igen ritkán eszünk sajtot :D

2013. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Enis inkabb a piacon vasarolok a falusi asszonykaktol mint a boltbol a keseru szarokat...pedig a piaci dolgok sincsenek mindig jol eltalalva,vagy tul sos vagy tul sotlan de akkor se lehet osszehasonlitani a 2ot.A tartostejrol nem is beszelek,izre mint a viz,kinezetre mint a viz es erdekes modon tokeletesen be tudjak szurni hogy hany szazalekos zsirtartalmu legyen,mert ugyebar ezt a tehennel meg lehet beszelni...undormanyok mind.
2013. jan. 22. 13:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha heti egy energiaitalt iszol semmi, de semmi bajod nem lesz!!

De a napi 1-től sem.


mi is van benne:

Koffein - vannak jó oldalai is pl.: javítja a koncentrációt

cukor - Ez egyértelműen szemét, de ha nem gyúrsz, vagy nem diétázol lényegtelen.

tartósító szerek - Ezt nem kell magyarázni. Szinte mindenben benne van.

2013. jan. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezt mondom enis...nagyon ritka az az eset h ennyitol baja legyen az embernek,csak azert megis vannak peldak,de ezek a peldak is inkabb a koffeinmergezes peldai.Ezert gondolom h esszel kell fogyasztani,es nem mint a haverom h focizaskor megivott negy "veres bikat",20 percig csak nalla volt a labfa utana osszesett es a mento vitte el.
2013. jan. 22. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!