Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérből mindent ki lehet...

A vérből mindent ki lehet mutatni?

Figyelt kérdés
Itt arra lennék kiváncsi, hogy ha van valami betegségem, akkor azt mindenképpen megtudom -e a vérvételből? Vagy van esetleg olyan betegség, amihez további vizsgálatok kellenek?
2013. márc. 16. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez a dolog nagyjából úgy működik, hogy elmész a háziorvoshoz, és elmondod, mi a panaszod.

ha kiír vérvizsgálatra, akkor ez alapján állítja össze, hogy mit nézzenek meg a véredből. Amúgy rengeteg fajta vizsgálat van, nem is szokták mindet végigcsinálni. Aztán ha valamiben eltérés van, akkor az arra utaló szervet komolyabban vizsgálják.

2013. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy általános vérvételből nem, mert nem vizsgálnak mindent. Csak akkor derülnek ki dolgok, ha célzottan arra vizsgálnak.
2013. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyat nem lehet kérni, hogy kifejezetten ne egy dolgot nézzenek, hanem kb mindent? Kicsit hipochonder vagyok, és biztosra szeretnék menni, hogy teljesen egészséges vagyok.
2013. márc. 16. 20:31
 4/8 anonim ***** válasza:
De, magánorvosnál mindent lehet, de akkor perkálhatsz 12 ezer Ft-tot, ha téged megnyugtat szerintem meg ér ennyit.
2013. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem ,mindent csak úgy nem fognak és nem is tudnak nézni. és nem fognak csak úgy igen költséges vizsgálatok megcsinálni.

Bár ha elmész egy magán laborba ott biztos bármit megnéznek, ha kifizeted.

2013. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bármennyi pénzt megér.. Voltam már beteg a pajzsmirigyemmel, azt sem magamtól vettem észre, azóta nem hagy nyugodni, hogy bármilyen betegség utolérhet.
2013. márc. 16. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:
A vérből azért minden betegséget nem lehet megállapítani. Szóval ha hipochonder vagy, akkor nem az a megoldás, hogy a világ összes létező vértesztjét elvégezteted magadon (ami egy vagyon lenne, nem pár ezer forint), mert úgysem derül ki belőle minden betegség. Ehelyett magát a hipochondriát kellene megpróbálnod uralni, kezelni, kezeltetni.
2013. márc. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon speciális vérvizsgálatok is, ilyenek a rákra utalók, a pajzsmirigybetegségre utalók, a prosztatára utalók. Ezeket az orvos célzottan írja ki, ráadásul a vérvétel előtt jó idővel szólni kell, mert a laborok úgy hozatják meg az ezekhez szükséges szereket. És ezeket a speciális teszteket nem is a helyi laborban csinálják, hanem ha jól tudom, csak BP-en valahol.
2013. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!