Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha ropognak az...

Mit csináljak ha ropognak az ízületeim?

Figyelt kérdés
Évek óta a csuklóm a könyököm a térdem és a bokám hangosan ropog. Van hogy csak lépek egyet és a bokám akkorát roppan hogy messziről hallani, ha leguggolok a térdem reccsen. A csuklóm néha fájni is szokott. Gyakran szoktam edzeni otthon, lehet hogy amiatt van. Arra gondoltam hogy a fegyencedzésben lévő gyakorlatok 1. szintjével próbálnám erősíteni az ízületeim, szerintetek ez működhet?

2013. márc. 17. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem sem ártana, megmutatnád azt a fegyencedzés dolgot?


amúgy van, hogy direkt roppantod ki? mert úgy érzed, hogy jól esik?


az ízület úgy néz ki, hogy a két csont között többek között van a synoviális folyadék.. megfelelő hatásokra ez a folyadék azthiszem tágulni (vag ypont hogy sűrűsödni? mindegy) kezd, és feszültség lesz az ízületben.. mint mondjuk a szénsavas ital a zárt üvegben... kinyitod az üveget, és a felesleges nyomás kiszökik egy szisszenés kiséretében

hasonlóképpen mikor kimozgatod az ízületet, a felgyülemlett feszültségnek lesz helye kiszökni.. ez adja a roppanásos hangot...

mondjuk mikor megtekered a törzsed, és a csigolyáid roppanak egy mély hangút.. nah, ez a fenti jelenség, és ez korántsem baj:)

a térd reccsenése viszont már kevésbé jó.. nekem is van, valószínűleg ízület gyengeség.. edzesd sokat az ott lévő izmokat, és akkor az izmok jobban tudják cipelni a súlyt, tehermentesítik egy kicsit az ízületet... ártani biztos nem árt:D

2013. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból írom: működik. Én is még csak az első lépéseknél tartok mindegyik gyakorlatban de már érezhető a változás, a térdem például már csak néha roppan egyet nagy ritkán míg korábban ugyanaz volt nálam is mint nálad (plusz a vállízületek).

Arra viszont nagyon figyelj hogy pontosan úgy csináld a gyakorlatokat ahogy azok le vannak írva, mindenféle lendület nélkül.

2013. márc. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 17. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!