Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyivel kezdjem? Futás.

Mennyivel kezdjem? Futás.

Figyelt kérdés

Futni,és tornázni kezdek,a tornaprogramom megvan,de futnom kellene minden nap.

Mennyivel kezdjem? És hogyan? Van erre"séma"?

(50-s átlagos férfi,csak 2~3 kg súlyfelesleggel)


2013. márc. 17. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp csak napi 1-2 km és aztán növelni a távot fokozatosan. Attól is függ milyen kondiban vagy , mikor edzettél utoljára...
2013. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző mondja. Soha ne legyen monoton, hosszabb távon a monotonitás már többet árt, mint segít. Vegyes futás legyen. Ezalatt azt értem, hogy lassan indulj el, a felénél éred el a legnagyobb, de kényelmes sebességet. Az utolsó 50 méteren pedig sprintelsz. Innentől csak fokozatosan növeled a távolságot. Ha mindennap futsz, akkor az egyik nap valamivel lassabb legyen (esetleg kisebb távolságon), de a másiknál mindent bele!
2013. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Év(tizedek)óta nem vagyok edzésbe,ez egy rehabilitáció~féle lenne.

Van jó tippetek a bemelegítésre?(időtartam,és mozdulatok)

Ezek nagyrészt reggeli,kora délelőtti futások,és délutáni tornák,+ egyserű kis edzőtermi "foglalkozások" lesznek.

Az ok röviden: majdnem lebénultam,de szinte nyomtalanul "megúsztam".

2013. márc. 17. 23:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudjuk, hogy jelenleg mennyire vagy képes, ezért majd te fogod megtapasztalni. Soha ne végkimerülésig fuss! Amint érzed, hogy kezdesz fáradni, akkor fejezd be.


A tornagyakorlatok megfelelőek bemelegítésre, így éppenséggel edzés után elmehetsz futni. Vagy kisebb torna után lehet 1 perc kocogás. Ezek után egy rövid nyújtás. Ez lehet teljesen egyéni. Sőt! Ha saját magadnak tervezed meg a nyújtást, egyfajta örömérzetet is ad, hogy ez a módszer is a tied. Ötletekhez csak beütöd a gugliba a nyújtást és már kidob egy halommal. Ugyanezt a futás végén is el lehet végezni.

2013. márc. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Edzésterv kezdőknek:

[link]


Bemelegítés nagyon fontos, itt egy video a gyakorlatokról:

[link]

2013. márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!