Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kérdéseim lennének a metformin...

Kérdéseim lennének a metforminnal kapcsolatban, aki tud kérem válaszoljon!?

Figyelt kérdés
PCOS-re kapnám, és szívesen is szedném ha bírná az emésztőrendszerem. Még a hasmenést el is viselném, de egy másik nagyon aggasztó dolog miatt nem szedem. Mégpedig az hogy nálam epés panaszokat okozott. Van itt még valaki rajtam kívül akinél ez volt? Mert nekem az orvosom nem hitte el, mert elvileg nem okozhat ilyen panaszokat. 1 éve amikor elkezdtem szedni, és folyamatosan szoktattam ugye magam hozzá, mikor elértem a maximális adagot, epegörcsök, erős hasi fájdalom és zöld hányás, (gondolom epe) kísérte, akárhányszor próbálkoztam mindig ez lett a vége. Aztán epeköveim is lettek hirtelen. Érdekes. Most egy év után ma újra bevettem egy szemet, és már megint érzem hogy fáj az epém. Pedig amúgy ez egy nagyon jó gyógyszer lenne, ahogy utánanéztem, de sajna akkor én mégsem szedhetem. Az a fura h a mellékhatásoknál sincs ez felsorolva, illetve mást sem hallottam még panaszkodni erre. A Merckformin XR-t talán még megpróbálom. Vélemény?
2013. márc. 18. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kísérletezz vele. Az XR tablettákat egy adagban kell bevenni,mert a felszívódásuk egyenletesen elosztott a nap folyamán. Ha a sima Merckformint nem bírtad, azt biztos,h nem fogod.Gyakoriak az emésztőszervi mellékhatások a Merckformin szedés közben.Sokan jobban tolerálják,ha a napi adagot elosztva veszik be. Ezt az XR -el nem lehet megtenni. Van más antidiabetikum is,nem kötelező ezt szedni.
2013. márc. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De én PCOS-re szedném, na mindegy. Köszönöm a választ!
2013. márc. 19. 07:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Az mindegy. A Merckforminnak van ilyen mellékhatása,akkor is,ha PCO-hoz társuló inzulin rezisztencia miatt szeded és akkor is,ha cukor betegség miatt.
2013. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!