Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A számítógépezés károsíthatja...

A számítógépezés károsíthatja az agysejteket? Vagy az emlékezősképességet?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem. Az agysejteket biztosan nem károsítja. :)

Az emlékezetet bizonyos értelemben rontja, mivel átalakítja, módosítja emlékezőképességet.

(Vannak erről cikkek, hogy az internetező emberek nem az információra emlékeznek, inkább arra, hogy hol találják meg az információt. Olvass egy kicsit utána, rengeteg írás foglalkozik a témával.)

2013. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem. Javít bizonyos képességeket, persze más képességek rovására. Tulajodnképpen annyi történik, hogy amit az ember gyakorol, az jól megy neki, amit nem az nem. Ha számítógépezel az fog menni, ha fát faragsz az, ha festes az stb. Károsító hatása nincs.
2013. márc. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy amióta programozok, 12 éves korom óta, azóta algoritmikusabb a gondolkodásom, és bizony vannak dolgok, amiket szintén csak akkor értek meg, ha lépésről lépésre elmondják nekem. Több agyi hatását nem ismerem, esetleg még annyi, hogy nagyon ellustítja az embert (szintén tapasztaltam magamon).


19/F

2013. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!