Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megszakadhat vagy mi történhet...

Megszakadhat vagy mi történhet vele? Ez a nyújtástól van vagy komolyabb?

Figyelt kérdés

Pár hete jógázom és sokat nyújtok. Tegnap elég sokat nyújtottam, nem csak testnevelés órán hanem itthon is. Egyenes háttal és nyújtott lábbal majdnem a földig hajoltam, első próbálkozásra. Annyira nem fájt, csak éreztem, hogy nyúlik. Ma kissé fáj a gerincem "alja", ha lehet így mondani.. (a farokcsonttól pár centivel feljebb), ha kihúzom magam. Amúgy nem érzem, hogy hú de fájna valami. Anyám azzal riogat, hogy megszakad valamim meg ilyesmi. Most kissé megijedtem, mert amikor mondták, hogy nyújtsak, akkor azt mondták, hogy nem baj, ha fáj, akkor nyúlik és szép kitartott mozdulatokat csináljak, meg ilyenek. Szerintetek, most megszakadt valamim vagy mi lehet? Menjek el ortopédiára? Vagy várjak pár napot, hátha "izomláz" ?

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm. További szép napot! :)



2013. márc. 23. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a derekad fáj, akkr nem izomláz. Túlerőltetted. Ha nem múlik el pár napon belül magától, akkor irány a doki. Ja, és addig ne jógázz! Ha pedig majd újra elkezded, vésd eszedbe, hogy fokozatossan kell csinálni mindent és lehet, hogy baromi divatos a jóga, de mi európaiak, lehet, nem úgy vagyunk kiképezve, hogy hosszú perceket töltsünk nyakatekert pózokban. Amúgy szakemberként lassan tömegeket kezelek a jógázás után, de ez most mindegy.
2013. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod... amúgy nem divatból yogázom, hanem mert szerettem volna nyújtani és kissé hajlékonyabb lenni, mert sajnos sosem voltam igazán hajlékony. És ilyen "esetet" láttál már, mint az enyém? Általában milyen gyorsan jöttek rendbe a túlerőltetésből? Rendben.. elfogok menni dokihoz, ha mondjuk keddre nem múlik el. Apukám nővére nővér és kedden amúgy is hazajön.. megkérdezem őt is a dologról, hátha tud mondani valamit és elmegyünk a dokihoz ha úgy van. :)
2013. márc. 23. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Hamar rendbe fogsz jönni. Nem szakadt el benned semmi. De azt jegyezd meg, hogy mindent csak módjával szabad csinálni. És komolyabb torna előtt be is kell melegíteni. Kis futás, törzshajlítás, guggolás, esetleg pár fekvőtémasz. Nem szabad elsőre erőlteni olyan mozgást, amihez nem vagy szokva.
2013. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
ha érdekel innen letudod tölteni a kezdőknek való gyakorlatokat!nagyon jók! én is ezekkel kezdtem. [link]
2013. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb lenne, ha úgy jógáznál (pl. felügyelet mellett), hogy ne húzódjon meg semmid, mert pont az ilyen felelőtlen otthoni jógázgatás után az orvosok jól leszólják a jógát és a jógaoktatókat. Holott nem az oktatók és a mozgásforma a hibás, hanem az, aki nem helyesen végzi a gyakorlatot. Rossz volt olvasni, hogy a fenti szakemberhez milyen sportsérülésekkel járnak.
2013. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mennék én oktatóhoz, csak sajnos nálunk minden féle sport van, amit lehet tanítani egy városban, csak éppen yoga nincs.
2013. ápr. 2. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!