Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma már tényleg nem szokták a...

Ma már tényleg nem szokták a vakbélgyulladást műteni?

Figyelt kérdés

csak hallottam arról, hogy egyrészt ma már nem annyira divat és inkább jegelnek, aztán csak végső esetben műtenek.


A másik meg nem tudom, nálunk mennyire működik ez, de hogy endoszkópos módszerrel tökéletesen megoldható, azaz nem kell vágni.



2013. márc. 25. 07:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

kedves 5-ös!

nos az a nagy helyzet h én pont ismerem eléggé belülről az eü-t, és pont ezért van meg a véleményem. hidd el, jobban, mint egy ápoló, na meg elég sokat voltam/ vagyok külföldön, azaz összehasonlítási alapom is bőven van.


Ez az "ingyen"- duma pedig hülyeség, mert számold csak ki, mennyi lóvét szednek el tőled évente az eü-re!!! szal hol van ingyen bármi ?? na meg mondhatjuk, egészen fix tarifákat ugyanúgy kiszámláznak neked, csak itt borítékos módszerrel, az orvos zsebébe, nem pedig hivatalosan. azaz feltehetőleg sokkal de sokkal többet fizetsz, mintha ténylegesen kiszámláznák egy "olyan" rendszerben.


persze lehet h te valami csoda-kórházban vagy ápoló, akkor bocs!

2013. márc. 26. 09:51
 12/19 anonim ***** válasza:
Igen, közben utána olvastam, és valóban, igazatok van. Az van, hogy az endoszkópot a szájon át vagy a hüvelyen keresztül juttatják a hasüregbe. De ehhez a gyomrot vagy a vagina falát át kell fúrni, és vágni így is kell picit, csak nem 3-at mint a laparoszkópnál, hanem csak egyet külső oldalon. Ezzel csak annyi a baj jelenleg, hogy a gyomornedv utána esetleg szabadon ürül a hasüregbe. Ha választani kéne akkor nekem ne luggassák ki a gyomrom, sem a vaginám, inkább vágják fel, mert azt legalább látom, ahogy gyógyul. Persze ezzel a hasfalat is át kell vágni, gondolom azért kísérleteznek más módszerekkel. De ez csak az én véleményem.
2013. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ezt azért mondod, mert még nem vágtak.

Iszonyatos fájdalom, mozdulni nem tudsz majd egy hétig, a gyógyulási idő 6-8 hét, jobbik esetben.

2013. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

na igen, engem vágtak már, és elég volt csak kb 10 centi keresztbe a hasizmon, és kb 1 hétig még felülni se tudtam nyilván, mert "nem volt" hasizmom.

szóval azért ha csak lehet, jobb elkerülni, és oké, a laparoszkóp már sokkal jobb, de az a nagy helyzet h még ez se mindenhol van napjainkban.

2013. márc. 26. 10:18
 15/19 anonim ***** válasza:
Kérdező: így van igazad van. Szídjad a magyar kórházakat, dolgozókat. Eregyj azt kezeltesd magad külföldön!! Senki nem mondta, hogy ide gyere. Arról nem is beszélve, hogy a doki az életedet menti, mi ápolók a szart szedjük alólad piri pénzért.. Biztos, hogy ebbe a szakmába is vannak pénzhajhászok, ugyan úgy máshol is. A buszsofőr, a politikus, mindenki dolgozik a saját zsebére. Úgyhogy ne általánosítsunk már.
2013. márc. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
te jó úr isten
2013. márc. 26. 21:19
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha ennyire utálja valaki azt, amit csinál, miért választ ilyen munkát?

Süt rólad, hogy azért állsz így az emberekhez, mert nem vagy megfizetve, akkor menj el inkább egy gyárba dolgozni, lehet, hogy jobban járna mindenki. Mo-n ki van szerinted megfizetve a dolgozók közül? Szeméttelepi munkás havi 80at kap és a te szemetedet, szarodat pakolja egész nap, de lehet, hogy még így is jobb kedélyű ember...

2013. márc. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ápoló az, aki olyat ír, hogy "eregyj"????
2013. márc. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg nem diplomás ápoló:D
2013. márc. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!