Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma már tényleg nem szokták a...

Ma már tényleg nem szokták a vakbélgyulladást műteni?

Figyelt kérdés

csak hallottam arról, hogy egyrészt ma már nem annyira divat és inkább jegelnek, aztán csak végső esetben műtenek.


A másik meg nem tudom, nálunk mennyire működik ez, de hogy endoszkópos módszerrel tökéletesen megoldható, azaz nem kell vágni.



2013. márc. 25. 07:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mindig megnézik ultrahanggal, hogy milyen állapotban van, és ha olyannak látják, muszáj megműteni. Ha pedig nem tudják eldönteni, inkább kiveszik, minthogy baj legyen belőle. Itthon is működik az laparoszkópos módszer, nagyon sok helyen ezzel végzik már, a nagyobb központokban biztosan. Kevesebb a lábadozási idő, a hegesedés, gyorsabb a gyógyulás.
2013. márc. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

igen, oké a laparoszkópos (még szép, így 2013-ban ...), na de a nagy Nyugaton hallottam, hogy ott már ezen is túl vannak bőven, és nem csak nem vágnak, hanem nem is laparoszkópoznak.


Endoszkópos módszerrel lemennek, mint a gyomortükrözésnél, és még csak lyuk se lesz.


Nos ez létezik Maon vagy nem?


Egyébként meg számomra hihetetlen ez az elmaradottság ami nálunk van. Egy megyei kórházban volt szó egyszer egy kisebb lágyék-műtétről, és tök naivan csak rákérdeztem, hogy ugye laparoszkóppal csinálják, hiszen kb mindenhol az van már? na erre meg kiakadtak, hogy hát van persze, de nem náluk, és ők még mindig vágnak. na és ez egy megyei "főkórház" volt, valami agyrém komolyan.

2013. márc. 25. 08:10
 3/19 anonim ***** válasza:
A laparaszkópiának is örülni kell nálunk. Az a baj, hogy erre a műtétre elő kell készülni. Ha van előtte gyanú, bemegy, vizsgálják, diagnózis és van mindenre idő, akkor semmi baj, simán megcsinálják laparaszkópiával. Viszont akkor van baj, ha hirtelen elájul valaki, perforálódott a vakbele és gyorsan kell cselekedni. Ilyenkor muszáj vágni, nincs mit tenni, nincs idő a laparaszkópiára, mert a környező területeket is látni kell az orvosnak.
2013. márc. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Itt is gyakorolnak új technikákat! Édesapém orvos és épp múltkor volt egy szemináriumön amin pont az új módszerekről beszéltek! Pl hogy sok féle mütétet végeznek már hüvelyen keresztül, pont a vakbél mütétet mondta hogy azt is csinálják már onnan. mondott még párat amit ezzel a módszerrel csinálnak már.


pár ilyet de már nmegy

2013. márc. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Álljunk már le ezzel az agyrémes magyar kórházakkal. Szinte ingyen van az Eü-s ellátása mindenkinek. Mit vársz még? Meleg hógolyót? Gondolom ha itt is úgy lenne mint már országokba, hogy a kórházi kezelés után várnánk a számlát, hogy vajon ki tudjuk e szarni a rá valót, akkor meg az lenne a baj. Nagyon utálom mikor valaki az Eü-t szidja. Jómagam ápóló vagyok és még a 3 testvérem is. Amíg nem látsz bele, inkább hallgass.
2013. márc. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont az ilyen kedves ápolók miatt imádok kórházban lenni:D
2013. márc. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Régen akármi volt, nekiestek, és kivették a vakbelet, mondván "úgysincs rá szükség, csak gondnak van!". Ugyanez volt a mandulákkal.

Mára ezen szerencsére már túl vagyunk, rájöttek, hogy a természet nemigen szokott felesleges dolgokat létrehozni...

Most már akkor veszik csak ki, amikor tényleg olyan csúnyán begyullad, hogy már bajt okoz, nem pedig "csak úgy".

2013. márc. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ápoló és ápoló között is van különbség.. Én is voltam kórházba, kezeltek ápolók és láttam milyen ápoló nem akarok lenni. Az meg, hogy mire van pénz a kórházba..nem a dolgozók hibája.
2013. márc. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Már bocs, de én ennyi hülyeséget még életemben nem hallottam. Hogyan lehetne szájon keresztül vakbelet műteni? Amikor az pont a másik végén van. Végül is biztosan egyszerűbb jó pát méternyi tekeredett belen keresztül fúrni, mint felvágni oszt kiszedni. Olyan fájdalmas és macerás lenne, hogy nincs olyan hülye aki megcsinálná vagy bevállalná. Már egy gyomortükrözés sem piskóta. Ez baromság.


Meg hüvelyen keresztül? Ez most komoly? Hát nekem kivették a féregnyúlványomat, de el sem tudom képzelni mi értelme hüvelyben kotorászni vakbélműtétnél. Főleg mivel be van gyulladva, majd a gennyet nyilván szeretnék szétkenni a méhszáj közelében. Nevetséges. Sokkal rizikósabb, bonyolultabb lenne (ha lenne ilyen) és kb semmi haszna. Bár lehet valami dilinyós orvos éppen ezzel kísérletezik...hurrá.


Azt ne mondjátok, hogy a zöldhályogot is végbélen keresztül szedik le.


Egyedül a laparoszkóp az igaz.

2013. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

hát akkor legyen nevetséges, de hidd el, nem én találtam ki!


éppen ezt olvastam, hogy milyen fantasztikus találmány, hogy nem kell vágni hozzá meg sebészetileg beavatkozni, mert endoszkóposan is ki lehet szedni a féregnyúlványt.

én elhiszem h nálunk ez újdonság, és így talán hihetetlen is, de pl USA-ban, Nyugaton elég sok helyen csinálják.


És nem, nem hüvelyen keresztül, hanem szájon át nyomják le az endoszkópot. Vagyis a hüvelyes dologról még nem hallottam.


Most lehet h ez éppen olyan újdonság és egyeseknek ezért baromság, mint a laparoszkóp volt valamikor, mert nálunk nem is hallottak róla ezek szerint, aztán majd 5 év múlva itt is bevett módszer lesz. de hidd már el, nem én álmodtam !!!

2013. márc. 26. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!