Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izomsorvadás fiatalon?

Izomsorvadás fiatalon?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Az utóbbi időben ( fél éve kb. ) rengeteget ülök. Most ez egy ilyen korszak volt az életembe, munkát kerestem külföldön és ameddig nem találtam addig rengeteget ültem vagy tanultam vagy gépeztem stb. Már egy ideje érzem h zsibbad a jobb karom, érzem ahogy a vér lemegy az ereimben, olyan élettelen. Ez az izomsorvadás jele? Vagy micsoda? Nagyon megvagyok ijedve... Félek hogy egyszer úgy kelek fel hogy nem fogom tudni mozgatni.. Pedig azért szerintem nem olyan durva a helyzet de itt még sem tudok elmenni ovoshoz, munkát meg most kaptam a jövőhéttől kezdek és nem mehetek most haza. :/ Valaki valamit mit tehetnék? Már foghagymát is ettem mert serkenti a vért, meg sok vizet iszok. Mivan ha nem jut elég vér a jobb karomba és miért?? :(

2013. márc. 26. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez garantáltan nem izomsorvadás. Ami segit, ha elkezded mozgatni sportolj valamit.
2013. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már megmozgattam, csináltam egy pár kar erősítő gyakorlatot, fekvőtámaszt meg ilyeneket és jobb. De akkor aggodalomra semmi ok? Mert sajnos minden egyes kis dologért aggódom, mert a szüleim félvárról vesznek mindent, volt egy alkalom hogy rosszul voltam és nem hittek nekem, amikor már lábra nem tudtam állni utána vittek a korházba és kiderült hogy ha nem műtenek meg azonnal akkor az utolsó napom lett volna aznap. Azóta minden ilyen kis apróságot komolyan veszek. Itt külföldön meg parázok attól is hogy nem értenek meg rendesen az orvosok és nem is merek elmenni semmiféle panasszal. Persze eddig fogorvoson kívül nem is volt komoly problémám meg am sem vagyok ilyen beteges típus.
2013. márc. 26. 22:37
 3/4 anonim ***** válasza:

olvass a neten ortopédia és neurológia jegyzeteket, könyvet, betegségeket ahol tünetek vannak írva

a tünetekből felismerheted

2013. márc. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ülőmunkától nem lesz izomsorvadásod, de az izmaid érezhetően gyengülnek, ha abbahagyod a mozgást. Legalább napi 30 percet mozogj, ez lehet gyaloglás, súlyzózás, kerti munka, amit csak gondolsz.
2013. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!