Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szilvalekvár hasmenésre...

A szilvalekvár hasmenésre vagy székrekedésre jobb?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert ahogy bújom itt a netet,mindkettőre gyógyír ez a lekvár :)

Csak hát hasmenésre azért nem adom mert hátha rosszabb lesz,székrekedésre meg szintén azért nem mert hátha jobban szorulása lesz az illetőnek.



2013. márc. 27. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha eszel belőle rendesen akkor székrekedésre nagyon jó lesz, csak igyál mellé bőven folyadékot.
2013. márc. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor hasmenésre nem jó?

Egyébként köszi a tippet!

2013. márc. 27. 08:45
 3/8 anonim ***** válasza:
a szilvalekvár és a nyers szilva is székrekedésre jó, tehát hasmenést okozhat!
2013. márc. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez amúgy függ ám nagyban a lekvártól magától is.

A félig kész lekvár kegyetlenül meg tud fosatni, ha abból eszel, mikor nagymamád kifőzi éppen.

Ha kicsit meg van kapatva az alja, már semmi víz nincs benne, kicsit meg is pirult, akkor már nincs ilyen hatása, az égetségétől függően lehet akár hasfogó is.

2013. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen "trükkök" csak a satnyákra hatnak. Én ehettem eddig bármit sosem fosatott meg...szőlőre tejet, szilvalekvárra vizet-tejet semmi hatás.
2013. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Satnyaság kérdése hogy a szilva mennyi cukoralkoholt tartalmaz... Nincs élő ember akinek a bele feltudja szívni a nagy mennyiségű mannitolt már csak az oldékonysági tulajdonságai miatt SEM. Ha sok vizet iszol hozzá a hatás még erősebb lesz. Satnyák... Ülj le egyes!

(Az első voltam)

2013. márc. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2013. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem miért linkelted be a mannitolt a wikiről, de legalább be lett bizonyítva az igazam :)
2013. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!