Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek volt már testnevelés...

FNR960924 kérdése:

Kinek volt már testnevelés órán keletkezett sérülése? Mennyire volt "súlyos"? Az öcsém majd 2 hete folyamatosan fájlalja a jobb bokáját. Mennyire lehet súlyos?

Figyelt kérdés

Holnapután lesz két hete, hogy testnevelés órán rosszul lépett és kificamodott a bokája.


Előzmény:

Tesióra elején (magasság szerint) sorba álltunk a jelentéshez.

A jelentés után 10 kör futás következett.

Tudni kell, hogy az öcsém az osztály(unk) egyik leglassabbja, így tudható, hogy minél hosszabb távot futunk annál nagyobb eséllyel érik utol a leggyorsabbak.

Most is bekövetkezett ez a jelenet. A probléma az volt, hogy óra előtt a tanár berendezte a termet a további gyakorlati feladatok elvégzéséhez szükséges eszközökkel, így szinte a "lekörözésre" az egyenesekben nem maradt hely így kanyarodáskor próbált szélesen kanyarodni, hogy így a mögötte levő gyorsabbakat "elengedje".

De sajnos rosszul lépett és aláfordult a bokája.

Az első pillanatokban nem érzett semmilyen fájdalmat, de minél többet erőltette annál inkább kezdet el fájni.

Óra végére egy kicsit fel is duzzadt neki, de mivel még volt 4 óránk így nem akart hazamenni.

A nap további részében, ahányszor ráállt annyiszor panaszkodott, hogy fáj a bokája.

Mire hazaértünk még jobban fel volt duzzadva.

Másnap reggelre a duzzanat lement. A fájdalom úgy látszott elmúlt. De sajnos nem így lett. Minél többet erőltette annál inkább fájt. Ez azóta folyamatosan ez ismétlődik meg.



Mi lehet a baj?

Mennyire lehet sérülése?



2013. márc. 24. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sebészetre szépen besétáltok.Lehetőleg legyen veletek egy nagykorú is.
2013. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
tényleg sebészet, valószínű megröntgenezik
2013. márc. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Nekem pont 2 napja volt ilyen tesi órai sérülésem.

Szépen kifordult a bokám, de nem félreléptem hanem egy az egyben ráugrottam teljes súllyal, hoppá vagyis tömeggel csak hogy mindekinek megfelejen.Azt mondták/gondoltam hogy biztos csak ficam, húzódás.Fájt, fájt de még 4 órát én is végig csinálgattam.

Mivel duplája lett mint eredetileg orvos + rötgen. Így kiderült hogy szalag szakadás + csont repedés.Így most fekvő gipszben parádézok. :P


Szóval szerintem egy rötgen mindenképp kéne ha még mindig fáj neki.Lehet ficam, húzódás, részleges szakadás vagy teljes, csont leválás, csont repedés vagy nem tudom még mi.

Tesitanárra sosem szabad hallgatni, csak akkor gondolja hogy valami nem oké ha vísitsz mint az árva szamár.

Amit nem tud az ember pl gyorsan futni azt le kell sz*rni bármire is akarnak kényszeríteni. ;D


Amúgy hány évesek vagytok, vagy esetleg ikrek, hogy egy osztályban vagytok az öcséddel?

2013. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Minek ez a részletes tesióra-leírás? :)


Kiment a bokája, irány a legközelebbi traumatológia, ahol megröntgenezik!


Majd írd meg, mi lett.

2013. márc. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Tisztelt 3.

Köszönöm a friss tapasztalatodat.


A kérdésedre válaszolva:

Öcsém '97. augusztusi (15,5 éves) én meg '96. szeptemberi (16,5 éves) vagyok. Ezen okok miatt én nem mehettem 6 évesen iskolába, míg az öcsémet engedték.


Mind a ketten buktunk. Öcsém még 5. osztályba én 6. osztályba aztán mind a ketten tavaly is.


Egyéb:


Sajnos ma rásérült az alapsérülésre. Újabb rossz lépés következtében. Most már első pillanatban alig tudott ráállni.

Először a háziorvoshoz akartunk elmenni, hogy ha kell inkább adjon beutalót, de a doki betegszabadságon volt. Azt már tudtuk, hogy márc. 18. után hét hét szabadságra megy.

Bírtunk benne, hogy a fájdalom elmúlik, de nem így lett. A mai rásérülés után nem volt más lehetőség csak a traumatológia.



Tisztelt 3-4.


Ma délután elmentünk a Traumatológiára. Készült röntgen a sérült bokájáról, de szerencsére törés nem jelentkezett rajta. Fizikális vizsgálat során kiderült, hogy Részleges bokaszalag szakadást szenvedett. 2 hétre gipszsínt kapott. Iskolába mehet, de "csak" mankóval.

2013. márc. 25. 22:51
 6/16 anonim válasza:

Nekem 2 éve volt egy tesi órás sérülésem. Dupla óra második részében kint az udvaron salakon fociztunk. Rosszul léptem. kibicsaklott a bokám. Egyből éreztem, hogy nagy a baj. Ráállni már az első pillanattól nem tudtam.


Következő utam a reumatológiára vezetett ahol kiderült, hogy Teljes bokaszalag-szakadást szenvedtem.

6 hétig voltam gipszben és még további 4 hétig kellett bokarögzítőt hordanom. Ezután Két hét gyógytorna.


Tavaly nyár elején ugyan ezen a lábamon részleges szalag szakadást szenvedtem. 1 hét gipszsín és 3 hét bokarögzítő.

2013. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyu azt nézve h én elég rendesen sportolok a tesin kívül az ilyesmi nem újdonság , de emlékszem amikor negyedikes voltam tesi órán megdobtak egy kézi labdával és eltört az ujjam . Két hét gipsz. Két hét sín volt. Pedig csak negyedik volt. Ha rosszabb lesz menjetek el orvoshoz. Kenjétek be fastumgéllel flexagillal stb. Azért is fontos az orvos mert lehet h csak egy egyszerű ficamítás most de ha további fájdalmakkal mozog ronthat ezen az "állapoton" és akkor tényleg lehet nagyobb baj.
2013. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Jr.FN.19770330 válasza:
26%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__4154..


jrfeher.norbert@gmail.com



Az egyik távoli rokonom többször szenvedett tesiórán sérülést.


(A távoli rokon: az én édesanyámnak az édesapjának a nővérének a fiának a leányának a fia)


A rokon egyébként az idősebbik fiam (22) osztálytársa és barátja is. /Immáron 15 éve. Bukás nélkül. - Általános iskola _8 év_, szakközépiskola _4 év_, szakiskola _2 év¨1 év_/

(Rokonságunkra később egy "ünnep" során derült fény.)



A sérülések:


1. sérülés: Kb. 10,5 éve (2002. dec.) kézilabdázás során jobb kezén szenvedett Alkartörést.



2. sérülés: Kb. Két évvel később (2005. jan.) Távolugrás során rosszul lépett és aláfordult a bokája. Részleges bokaszalag-szakadást szenvedett. 2 hétig volt fekvőgipszben, utána 4 hétig kellett bokarögzítőt hordania. Testnevelés alóli felmentés szinte a teljes hátralevő tanévi időszakra.



3. sérülés: Bő 4 évvel ezelőtt (2009. márc. eleje) nem sokkal az érettségi (8 hét) előtt újabb sérülés. Ez "csak" közvetve volt testnevelés óra. (Ez azt jelenti, hogy egy tesi szakos tanárt osztottak be hozzájuk helyettesíteni. A dolog "szépséghibája", hogy a tanárnak volt egy másik osztállyal tesi órája.) Ez volt a legsúlyosabb. Az udvaron levő salakpályán fociztak, amikor egy rossz lépés és egy ellenfél általi rossz ütemű becsúszás kombinációja sajnos bokatörést eredményezett. 6 hét fekvőgipsz és 6 hét járógipsz követezett.

2013. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

22:34

Hogy ez már mekkora baromság! :)


Ennyire tudod, hogy a távoli rokon ennyi meg annyi évvel ezelőtt melyik hónapban törte össze magát tesiórán? :)))

2013. ápr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Köszi hogy leírtad. ^^

Hogy van azóta az öcséd?

2013. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!