Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nembírom tovább! Hogy kerülhet...

Nembírom tovább! Hogy kerülhetnék be a pszichiátriára?

Figyelt kérdés

nem bírom tovább ezt az életet, folyton sírok, barátaim alig vannak, anyukám meghalt 10 éve, apám és a nagyszüleim maradi, begyepesedett emberek (semmitnem engednek meg még azt se hogy barátnőmhöz átmenjek amikor kitünő tnauló vagyok)

depressziós vagyok, nincs kedvem élni

hogyan kerülgetnék be a pszichiátriára? háziorvoson keresztül? (mert ha igen az nagyon remek mert utálom a háziorvosomat -.-)



2013. márc. 27. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
El kell panaszolnod a problémáidat, ha már betöltötted a 18. életévedet. Ha még nem sajnos nem tudom mi a módja. :S
2013. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Pszichiáter szakorvoshoz szeretnél menni vagy konkrétan a kórház pszichiátriai osztályára gondolsz?


Ha pszichiáter orvoshoz mennél és TB támogatottságot szeretnél igénybe venni, akkor igen, szükség van a háziorvosi beutalóra.

Magánorvosnál természetesen nem, ott csak simán betelefonálsz és ad egy időpontot. De persze azért fizetni kell majd minden egyes alkalommal.


Ha a pszichiátriai osztályra gondoltál, akkor oda nem lehet "csak úgy" bekerülni, szintén szakorvosi javaslat kell illetve a másik út, ha ön- és közveszélyesnek nyilvánítanak, akkor pl bekerülhetsz.

Illetve (nem tudom hol laksz, de) Budapesten a Bajcsy kórházban beutaló nélkül is igénybe veheted a pszichiátriai szakellátást, de oda sem feküdhetsz be, járóbetegként fognak kezelni. (De legalább ingyen és beutaló nélkül:)

Itt utánanézhetsz: [link]

2013. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

ne vicceljetek már, semmilyen beutaló nem kell a pszichiátriára!

akár most is foghatod magad, és bemehetsz, vannak ott kifejezetten "krízis-ágyak" is, ahova az akut eseteket fogadják.


a pszichiátriai szakrendelés is beutaló-mentes, tehát oda is bármikor elmehetsz!

az más kérdés, mennyi eredmény lesz, de ez a válasz a kérdésre.

sok sikert!

2013. márc. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

hát sajnos nem ott lakok, hanem egy rohadt kis faluban ahol minden ember analfabéta :( dühkitöréseim vannak olyankor török zuzok

háziorvosomat sem kedvelem szerintem besem utalna :@ aztmondaná hogy csak beképzelem

amugy 16/L

2013. márc. 27. 23:04
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Oké, nekem a barátom mentős, ő azt mondta kell beutaló, de akkor tévedtem, bocsánat. :)
2013. márc. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Illetve a szomszédomat is csak azután vitték pszichiátriára, miután elkezdett baltával szétvágni mindent az udvaron, előtte nem, hiába mondta hogy nagyon rosszul van. Azt mondták csak beutalóval és csak súlyos esetekben..
2013. márc. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom hogy pszichiátriai OSZTÁLYra, tehát a kórházba nem mehet csak úgy akárki.

Nekem a nagybátyámnak voltak mentális problémái és nem küldték kórházba, csak akkor került pszichiátriára mikor begyógyszerezte magát.. Utána benn tartották két hétig majd kiengedték. Újra begyógyszerezte magát, akkor megint befektették. Harmadik alkalommal láttuk hogy megint nagyon rosszul van és kértük, hadd feküdjön be, de most huzamosabb időre. Nem engedték neki. Pedig azért neki voltak előzmények..

2013. márc. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

most akkor melyik? valaki aztmondja hogy kell beutaló valaki meg hogy csak simán sétáljak be


nagyon rosszul vagyok :( mostis olyan szomorú vagyok

2013. márc. 28. 16:29
 9/14 anonim ***** válasza:
Most komolyan még tanácsokat adtok neki ahelyett hogy lebeszélnétek róla -.-
2013. márc. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

figyelj, én meg tuti biztos vagyok abban h NEM KELL !!!


IGEN, beállíthatsz oda csak úgy, mint krízis-helyzet, és kötelesek fogadni!


Az más, ha pl a háziorvos lát, sejt vmit, és beutal, d alapból maga a pszichiátria nem beutaló-köteles!

De akkor holnap menj el a szakrendelésre, és ott előadod a gondot, aztán majd az ottani pszichiáter beutal saját magukhoz. nagyjából így szokott ez lenni.


Amit írt valaki, hogy nem engedték befeküdni, nos sztem sajnos ott a boríték hiányzott.


de most akkor kb ugyan az a helyzet, mintha kihívod magadhoz a mentőt, vagy a szüleid hozzád, és ők visznek be. Ha ez szimpibb, tedd ezt! De semmiképpen se kell háziorvosi beutaló!

Természetesen eléggé orvosfüggő, hogy éppen egy adott helyzetet krízisnek ítél meg vagy sem, de ha komoly a probléma, és rosszul vagy, akkor normális orvos annak veszi, és evidens, hogy befektet. Ez most olyan kb mintha beesnél a sebészetre, mert krízis van, azaz pl a vakbélgyulladással fetrengsz.

2013. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!