Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt hallottam, hogy minden...

Azt hallottam, hogy minden köröm betegség jelent valami testi betegséget. Ha igaz, melyik mit jelent?

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Nem igaz.
2013. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gabriell88 ***** válasza:

rengeteg van, melyikre gondolsz?van körömlemez szurkáltsága ami a pikelysöörre jellemző,de kialakulhat foltos kopaszság,fokozott pajzsmirigy működés, atopiás dermatitis,lichen plans esetén is, vagy kanál köröm kiváltó okai lehetnek:vashiányos vérszegénység,szisztémás lupus erythematosus,kiserek betegségei, detergenseg rendszeres használata. vagy óraüveg köröm, kiváltó oka lehet:oxigénhiány,mely több okra vezethető vissza:szívfejlődési rendellenesség,idült hörghurut,tüdődaganat,májbetegségek,gyulladásos bélbetegségek. És még sorolhatnám..


Egy műkörmös

2013. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gabriell88 ***** válasza:
van még pontszerű fehér elszíneződés, csikok, muehrcke jel, tejüveg köröm vagy terry féle köröm,körömlemez csíkos barna elszíneződése,fekete elszíneződése,sérülés, bevérzés,szálkavérzés,olajfolt,fele-fele köröm,tűszúrásszerű hajszálerek a körömbőröcskében,pterygium......
2013. márc. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az itt leírtak közül egyik sem. :/

3 éves kisöcsémnek van baj a körmével.Vörös a körme, olyan mintha megütötte volna, de nem.Már egy éve ilyen neki.

Az én körmöm meg olyan, hogy egy lila csík van benne.

De úgy, hogy csak néha jön elő.Mi lehet a baj mindkettővel?

2013. márc. 31. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!