Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki antidepresszánst...

Ha valaki antidepresszánst szed, annak mien következményei vannak? Mert rengetegen nem akarnak szedni, mi van az antidepresszánsba, hogy így elutasítják egyből? Mire káros?

Figyelt kérdés

2013. márc. 29. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem oldja meg a problémát csak úgy és függőséget okoz. De még számtalan másik mellékhatása is van.
2013. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb olyan mintha a szoba közepére fosnál, majd az ágy alá sepernéd, és azt gondolnád, hogy ezzel meg van oldva a probléma. Ja és ezt minden nap megismételed.
2013. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De, hogyha orvos írja fel, és orvosi körülmények közt szedem???

Mellesleg, erős szorongásom volt, és azért kell hogy helyrejöjjenek a mindennapjaim, mert nem bírtam kimozdulni itthonról. Jelenleg már csökkentették az adagot, pszichológus kezelése alatt állok... Csak most olvastam sok helyen, hogy semmiképp nem szednének antidepresszánst.

2013. márc. 29. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor is, ha orvos írja fel érvényes az #1 és #2 igen karakteres képi megfogalmazása. Nincs idő beszélgetni, megoldani az orvosnak a rengeteg problémát- ezért a markába nyomja a gyógyszart->mehetsz. Olyan, mintha fejbe csapna egy doronggal, hogy ne problémázz annyit, ill. egy kicsit rosszabb, mert a dorongot nem menne senki újra kérni, nem okoz függőséget. Bátorságosnak kell lenni, az élet nehéz, sok a szenvedés, de ez nem javít semmit, csak ha hősiesen elviseled, és megpróbálod a tőled telhető legjobb módon megoldani a gondjaidat. Hidd el, senki nem vár tőled többet, vagy aki a tőled telhetőnél többet vár , az ellenséged, káros, ne hallgass rá.
2013. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Gyerekként kezdtem, és 10 évig szedtem Fevarint kényszerbetegségre. Persze minden heppi, meg minden f@sza volt, mondanom sem kell orvos írta fel. Mikor abbahagytam kb kezdődött majdnem minden elölről, csak azért maradt egy fokkal jobb, mert felnőttem, utána olvastam a problémának és megértettem mi bajom, plusz próbálom magam alternatívan is kezelni pl. meditációk. De olyan jó lett volna, ha ezt annak idején megtanítják, elmondják, viselkedésterápiával is próbálkozhattak volna, de nem, elköltöttünk egy rakat pénzt gyógyszerre a semmiért, ráadásul 10 éven keresztül mérgezhettem magam, és le voltam szedálva. Egyből jobban ment a tanulás is mikor abbahagytam. Szerencsére volt annyi gógyim, hogy így is egész jó tanuló voltam.
2013. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a gyógyszer még hagyján, ha kezdetben kell akkor oké, végül is nem árt ha a beteg el tud jutni a terápiára, de az a sz@r, hogy emellett semmi másra nem veszik a fáradságot. Tisztelet a kivételnek.
2013. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
egyik ismerősömnek kedély javított kellet szednie, orvos írta fel neki.. na utána rosszabb lett a kedve mint előtte volt... agresszív lett és a többi...
2013. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!