Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a koleszterinszin...

Hogyan lehet a koleszterinszintet csökkenteni az étkezésen kívül? (nem gyógyszeres kezelésre gondolok)

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam kézhez a vérvizsgálat eredményeit, minden értékem rendben van (max egy-két nagyon kicsi eltérés van), de a koleszterinem magas, 6,42 mmol/L (5,20 a felső határ). Az LDL 3,79 (2,59 a max), HDL rendben.


1-2 évvel ezelőtt volt egy másik vérvételem, akkor is magas volt a koleszterinem, és akkor a hugysav is. Ha jól tudom, utóbbi a sok fehérjefogyasztás miatt is lehet.


Na most én kb fél éve új étrendre tértem át, ami sokkal több fehérjét tartalmaz, a hugysav érték pedig most már normális zónában van.


Amit eszek/nem eszek:

zsíros húsokat nem eszek, csak csirke, pulyka, esetleg tarja, nagyon kivételes esetben vannak csak zsírosabbak. Sajnos halat keveset eszek, ezen mindenképpen szeretnék változtatni most.

Természetesen sok zöldséget eszek, gyümölcs mérsékelt.

A szénhidrátbevitelt csökkentettem, nem eszem fehérlisztet, csak teljes kiörlésűt és abból is keveset, tésztát szinte soha (ha mégis, rizstésztát). Köretnek ált. rizs, ritkábban krumpli.

Tudom, hogy a paleosok itt már írják a válaszukat :)

Mostanában tértem rá, hogy nem iszok tehéntejet, csak kókusz és mandulatejet iszok, remélem ez majd hosszú távon jó hatást fejt ki. Viszont joghurtot, túrót, sajtot eszek, napi szinten. Ezt is ki kéne lőni? Vajon ez állhat a koleszterin mögött?

Amire még gondoltam, az a tojás... ebből is mondjuk heti 4-5-öt eszek, azt olvastam, hogy ez sok.

Zaphelyhet, olajos magokat is sokat eszek, de ezek a "jó" zsírok...

Olívaolajat használok, minimális mennyiséget, van, hogy napokig nem is kell.


Amit az orvos mondott: szerinte a táplálkozás csak kis mértékben befolyásolja a koleszterint, azt jórészt a szervezet állítja elő magának. De akkor mit lehet tenni?

Mondta, hogy gyógyszert nem akar felírni ennyi idősen, és a lenmagpelyhet, ill. omega-3 tablettát ajánlott. Még vettem lenmagolajat is az internetes utánajárás után.

Ezektől önmagában várhatom a javulást?


Egyébként 23/L, 170/73, 13 kg-os fogyáson túl (hátha ez befolyásol valamit) :)


Köszi a válaszokat előre is.



2013. márc. 29. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Amennyiben szeretnél erről egy jó szakmai anyagot szívesen küldök. Gyógyszerész vagyok. A koleszterin szintet 8.0 fölött mindenképp kezelni kell sajnos egyre több orvos már 5.0 is felírja a gyógyszert. Sajnos ezeknek igen preferált mellékhatásai vannak. Érdemes rá krill olajat szedni mert ez 12 hét alatt képes 18%-ot lefaragni az értékből. Olvass utána vagy kérd el az anyagot. Ide nem lehet kitenni mert túl hosszú.

Évi

2013. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!