Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 27 éves vagyok az édesanyám...

27 éves vagyok az édesanyám meghalt 3hónapja! A torkomban gombocot és szorongást érzek,? néha ugy érzem megfulladok! .

Figyelt kérdés
Elmentem egy pszihologushoz aki a Frontin 025 irta ki nekem,napi 1,5szemet.Félek hogy hozzá szokok,mit gondoltok?Valaki hasonló tünetekkel?
2013. márc. 30. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáternél jártál mert csak az írhatta fel neked és nem pszichológus! Sajnos ez ma a terápia Magyarországon. Édesanyád elvesztése révén te most bele kerültél egy olyan krízisbe amiből nem pár hét alatt fogsz kijönni és nagyon nem mindegy az sem, hogy fogsz belőle kijönni. A gyógyszerek csak a tüneteket kezelik, és alattomos módon függőséget okozhatnak.

Sírással és kibeszéléssel sokkal többet tudsz elérni, ha pedig ez nem menne érdemes lenne fel keresned egy pszichológust. Aki nem fog gyógyszert felírni, ő beszélgetés útján fog segíteni.

2013. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nyugtatóhoz igen, hozzá lehet szokni, függőséget okoz. Szerintem sokkal jobban járnál, ha nem pszichiáterhez, hanem tényleg pszichológushoz mennél és beszélgetnétek. Mert az inkább át fog lendíteni a krízisen, mint a gyógyszer. Mert az valóban csak a tüneteket fogja kezelni, de nem magát a problémát. Az hogy is mondjam, a lelkedet nem fogja rendbe tenni. Míg egy pszichológussal való beszélgetés annál inkább, mert az tud neked segíteni abban, hogy hogyan tovább ebben a helyzetben.

Sajnos így van ez ma, hogy egyből bogyóval tömik az embert.

2013. márc. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Félek, hogy a pszichologus is és a pszichiáter is gyógyszert ír fel, mert annyi beteg van, hogy nincs idő velük beszélgetni. Ha pedig maszekul megy, akkor bizony ki kell nyitni a pénztárcát. Talán meg kellene próbálni otthon gyertyát gyújtani és közben beszélgetni az édesanyával. Elmondani, hogy most mit csinált, mik történtek vele és milyen tervei vannak. Nézzen fényképeket és a szép emlékeket felelevenítve jól sírja ki magát, mert a sírás mossa a lelket. Gondolkozzon, hogy mit szólna az anyu, jól intézi-e a dolgait. Gondoljon rá, de sokat gondolkozzon a jövőjén, hogy elképzeléseivel az anyu egyetértene-e? Menjen emberek közé, nehogy bezárkózzon. Bizony ez nem lesz rövid idő, nem hiába volt régen, hogy milyen közeli rokon elvesztését, mennyi ideig kell gyászolni. De bizony igaz a mondás, az idő minden begyógyít.
2013. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet olyan helyzet, hogy szükséged van a frontint bevenni, ha tudod kellőképpen kontrollálni akkor pár szem nem árt, amikor nagyon rosszul rosszul vagy. De ez teljesen természetes és nem akarlak elkeseríteni, még hónapok lesznek (főleg, ha jó volt a kapcsolatotok) mire enyhülni fog az érzés. Ha tudod sírd ki magad, ne tartsd vissza. Most a gyásznak van itt az ideje. És ha szükséged van beszélgess esetleg ha van olyan barátnőd, vagy apukáddal.
2013. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!