Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Chron betegség örökölhető? Ha...

Chron betegség örökölhető? Ha igen, mekkora eséllyel? Illetve aki ebben szenved, leírná milyen panaszai vannak? Elolvastam róla csomó dolgot, tehát kérlek ne linket adjatok, hanem személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi

Figyelt kérdés
2009. szept. 20. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia!Látom régi a kérdés.Én sem tudok sokat segíteni,csak annyit szeretnék írni,hogy én egészségügyben jártas vagyok,de sajnos a chornnal kapcsolatban még elég homályos info-k állnak rendelkezésre.Valószínűleg van genetikai háttere(mint a legtöbb betegségnek)-mivel megfigyelhető családi halmozódás és persze kiváltó okai.A kérdésedre nem lehet válaszolni,ez egyénfüggő.Nézzük a genetikát-nem mindegy,hogy a családban milyen magasságig vezethető vissza a betegség,és kinél jelent meg utoljára-ha tegyük fel,örökölted a betegséget,az sem jelenti feltétlenül azt,hogy meg is jelenik nálad.Az ember rengeteg genetikai hibát hordoz magában-ezek nagytöbbségéhez sok kiváltó ok "szükséges",hogy meg is jelenjenek,mint tüneti betegség.Szóval te is befolyásolod-tény,hogy a stresszes életmód,egészsgtelen táplálkozás az egész szervezetnek nem tesz jót-előhozhatja ezeket a lappangó genetikai hibákat.Te nagyon sokat tehetsz ellene:táplálkozz egészségesen,sportolj,élj stresszmentes életet.
2010. ápr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!