Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívkatéterezésnél csinálnak...

Szívkatéterezésnél csinálnak drogtesztet?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Drogtesztet? És azt mégis hogyan? :-)


A vizsgálat során valamelyik verőéren (alkar, comb, könyök, stb) keresztül szívkatétert (egy vékony, hajlékony, speciális műanyagból készült csövet) vezetünk fel a koszorúerekhez, majd a koszorúerekbe kontrasztanyagot fecskendeznek. A befecskendezés során folyamatosan röntgenfelvételt készítenek és az így keletkezett filmet digitális formában rögzítik. Ezen kívül - ha szükséges - megvizsgálják a nagy ereket, illetve a szív üregeit is.


Nem vesznek vért, így nem is tudnának semmilyen tesztet csinálni. Viszont előtte nem szabad metformint, inzulint és vérhígítót sem szedni, tehát ha lehetséges előtte ne lődd be magad! :-)

2013. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na, mármint nem "vezetünk" (te + én:-) hanem majd a dokik vezetnek, elgépeltem, bocsi. :-)
2013. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm :)
2013. ápr. 3. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!