Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémások! Milyen arckrémet...

Ekcémások! Milyen arckrémet használtok? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

régebben este zuhanyzás után használtam csak a protopicot arcra, most LA Roche-Posey Effaclar H krémet használok de ez nem igazán segít mert eléggé száraz marad az arcom tőle..:/

Ti mit tanácsoltok mit használjak? (Esetleg ha van más tippetek is ekcémára örömmel fogadom:) )

16/L



2013. ápr. 6. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Hello.


Te például próbáltad már, hogy nem eszel kenyeret, tejet? Én annyi helyről hallom, hogy az ekcéma is autoimmun eredetű probléma (legalábbis igen sok esetben), hát próbáld ki hogy 1-2 hétig az immunrendszerünket tűzben tartó, egyébként is ártalmas búzás tejes (glutén, tejfehérje tartalmú) ételeket elkerülöd.


Nekem sajna még egy kis sajttól is a karomon előjön ekcéma, hát kell 1-2 hét mire elmúlik. Enyhülni hamar enyhül, tehát legalább nem viszket, nem kellemetlen. Pedig alkalmanként hogy szerettem megengedni magamnak egy kis jóféle sajtot..

2013. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

igen hallottam hogy a táplálkozás sem mindegy.. kiskoromban nem ehettem tejet, tojást és lisztes dolgokat..állitólag kinőttem már az ezekre való allergiát most állítólag csak tojásosat nem ehetek de az allergia vizsgálatom negatív lett mindenre amit néztek..:/ bár az is lehet hogy ha ezeket együtt eszem akkor jöhet ki.. sajnos nem nagyon szoktam figyelni az étkezésre de akkor most megfigyelem hogy mit lehet enni és mit nem..:)

2013. ápr. 6. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nehéz a keresztreakciók miatt. Én sok tapasztalat alapján ajánlom a tej és gabonák, hüvelyesek (borsó, bab) kiszűrését pár hétig.

Miért? Mert ezekről tudjuk, hogy az immunrendszerünk kóros működését eredményezik, károsítják és áteresztővé teszik a bélfalunkat ami után már teljesen természetes az allergiák, gyulladások megjelenése. Hogy ez bőrön jelentkezik, ízületekben, hajhullásként vagy gyomorfájásként, óóó ez már egyéni szerencse kérdése.


Ha jutsz valamire, arra megkérnélek hogy esetleg egy helyzetjelzést, valamikor írjál. Sokaknak hasznos tanulság lehetne még, Neked pedig igazából semmibe sem kerül, a kiírt kérdésedet megtalálod 2 hónap múlva is.

2013. ápr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mindenképpen megírom majd itt hogy mire jutottam:)

Épp most beszélek anyuval az étrend változtatásról és arra jutottunk hogy igen ez mindenképpen kell és a paleolit étrendet néztük hogy az lehet hogy jó lenne némi változtatással(ugye abban is az van hogy a hüvelyeseket kerülni kell)

Előbb is gondoltam ilyen változtatásokra de most jutottam oda hogy muszáj lesz tényleg tenni valami mást is mert a krémek nem segítenek igazán..:/

Esetleg nem tudom, nem tudsz valami sampont amit használhatnék mert a fejbőrőm is nagyon száraz (ekcémás) :/

2013. ápr. 6. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Olívaolaj.
2013. ápr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajna termékeket nem tudok. De ha szerencséd van, akkor már nem is kell sokáig keresgélned :)
2013. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
okés köszönöm :D
2013. ápr. 10. 17:06
 8/9 anonim válasza:
Szia! Nekem is ekcémás az arcom, poratka allergia miatt. Folyton piros, minden arclemosó irritálja, de most találtam egy elég jó megoldást. Gyógyfürdőben jártam nemrég, ahol kénes volt a gyógyvíz és pár napig nagyon szép volt utána az arcom, nem vörösödött. Utánaolvastam és a kénes szappant/sampont ajánlják ekcémára,. Vettem is egyet (300Ft volt) Nadine kénes szappan a neve, herbáriában lehet kapni.Használom reggel-este, tisztít. nem szárít, nem irritál! :) Egy próbát megér.
2013. ápr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen?:O hát akkor igyekszem azt is kipróbálni nagyon köszönöm az infót :D
2013. ápr. 28. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!