Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Majdnem meghaltam? 200-nál...

Majdnem meghaltam? 200-nál tényleg leáll a szív?

Figyelt kérdés
Ritmuszavarom van, bár nem terhelésre jön elő de egyszer tesi óra közepén amikor ugye alapból gyorsabban dobog a szív nem akart normál tempóban dobogni és megmértük a vérnyomásom, 173 volt a pulzusom, utána pedig 196, 150 aztán lement 118-ra 108 és elmúlt. Amúgy nem érzem rosszul magam soha ilyenkor. Úgy hallottam, hogy 200-as pulzus után leáll. Igaz ez?
2013. ápr. 8. 23:00
 1/7 anonim válasza:
nem áll le 200-nál jó esetben,de infarktus veszély fennállhat! van olyan is akinek 240 is volt már! :) ha csak akkor megy fel,amikor kell neki,akk nincs baj!
2013. ápr. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy nem kellene neki. Van amikor közvetlenül ébredés után 160 meg 170 a pulzusom.
2013. ápr. 8. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem áll le, de könnyebben lehet infarktus, vagy más komolyabb baj, amiből kórház lehet akár.

Ha ilyen gondod van, megy el dokihoz, kivizsgálásra, és inkább most kezeljék a dolgot, mert most még lehet, mert ha már baj van akkor komolyabb dolgok lehetnek, és kitudja miről kell majd lemondanod.

2013. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kerültem már kórházba miatta és fognak műteni.
2013. ápr. 8. 23:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom akkor WPW szindrómás vagy a pitvarból kiinduló szapora szívműködésed van ?

Vannak akiknek órákon át így megy a szívük.

A műtét után nem jelentkezik.

2013. ápr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem áll le és nem is infarktus a következménye,hanem elkezd fibrillálni a szív.Ilyenkor szív izmai "össze-vissza mozognak"és nem képesek a keringést fenntartani.2 formája van a pitvar fibrilláció,ami elég gyakori dolog ebben az esetben a szabálytalan keringés miatt vérrögök keletkezhetnek,ami emboliát okozhat. Másik a kamra fibrillació,ami minden eseteben életveszélyes állapot.Ilyenkor a szív nem tudja fenntartani a keringést és a beteg 1-2 percen belül meghal. Ha megvan az oka,h mitől van nálad a ritmuszavar meg kell szüntetni minél előbb! Sok sikert!
2013. ápr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legutóbb 246-tal indultam be a kórházba, ott 218 volt már csak. Nem áll le 200 fölött. :)

Fiatalabb koromban (13 éves korom óta) is sok ilyenem volt, akkor azt mondták, hogy beképzelem csak magamnak (gyerekkardiológus), mert a doki előtt és a 24 órás ekg-n sem sikerült produkálnom.

Egész gyerekkoromban végig szenvedtem tőle (5x voltam kardiológusnál, elküldtek pszichológushoz, aki vegetatív labilitást diagnosztizált és annyi volt... nem kezelendő), nem kicsit voltam rosszul, de nem volt orvosi papírom róla, így a kötelező sulis úszáson többször majdnem megfulladtam, mert 25 méter után felugrott a pulzusom 180 fölé, ájulásérzésem volt és alig tudtam kikecmeregni a partra. 50 métert volt, hogy 4 darabban úsztam le. A tesitanáraim annyiban voltak megértőek, hogy amikor rosszul voltam, kiülhettem, aztán amint rendeződött a pulzusom, usgyi vissza. Ha egy órán 3-4xjött elő, akkor 3-4x ültem pár percet. Kezeltek már szorongással és többször volt 24 órás ekg-m is, de 25 éves koromig nem tudták beazonosítani a problémám (nem vették komolyan, sosem volt terheléses ekg-m, pedig a családban ketten haltak meg ismeretlen eredetű szívleállás miatt fiatal korukban...)

Sikerült egy betegséggel olyan erős káliumhiányt összehoznom, hogy a "szokásos" néhány, vagy 15-20 perces pulzusmegugrás helyett 1 óránál is tovább tartott, így 1 óra után bementem megmutatni magam egy orvosnak. Azonnal "tipikus wpw"-s lettem, csináltak ekg-t a fibrillációról és ultrahanggal is megnézegettek. Most készülök én is katéteres ablációra. Végre. Alig várom, hogy túl legyek rajta és elmenjek egy uszodába "úszkálni"...utoljára alsós koromban úsztam normálisan gond nélkül. NAGYON várom.

2014. okt. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!