Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyám ordibál azért, mert nem...

Anyám ordibál azért, mert nem tudok elaludni, de nem tehetek róla. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Így megy már kb fél éve,egyszerűen csak szenvedek. Próbáltam különböző időpontokban lefeküdni ; hol később,hol korábban, de az eredmény ugyanaz: hajnal 1,inkább 2-ig szenvedek,forgolódok, aztán fél három felé elalszok,de reggel hatkor már kelnem kell. Napközben sportolok,futok,van hogy esténként elmegyek kondizni,nem eszek lefekvés előtt,már rengeteg gyógyteát kipróbáltam semmi sem ér. Többször volt,hogy végképp nem tudtam elaludni,már a sírás kerülgetett, fogtam magam elkezdtem hajnal 2-kor könyvet olvasni,reggel fél hétre kiolvastam, és úgy mentem iskolába,hogy nem aludtam egy percet sem. Egyedül hétvégén tudom rendesen kialudni magam,akkora már érzem a fáradságot,éjfél körül elalszom,és 11-12-ig húzom. Most is kb el tudnék úszni Afrikáig meg vissza :D Mit csináljak? Anyám ordít,hogy nincs olyan hogy nem alszok...stb,de egyszerűen nem tudok. Tudtok valamit?

16L


2013. ápr. 8. 23:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Gondolom nem vagy egy szobában anyukáddal. Honnan tudja, hogy fenn vagy folyton ellenőrizget az éjszaka kellős közepén?

Ha hallod, hogy jön tégy úgy, mintha aludnál aztán ha visszament a szobájába akkor csinálj, amit akarsz.

Használj zseblámpát az nem világít ki a szobából.

Egyébként meg javasolnám, hogy menj el egy orvoshoz hátha tud valami okosabbat, amit mi nem.

2013. ápr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Suliban minden rendben? Nem lehet hogy amiatt stresszelsz és azért nem tudsz aludni? (írtad, hogy hétvégén nincs ilyen probléma)
2013. ápr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
92%
Szerintem anyukádnak inkább segítenie kellene nem pedig ordítania veled... de nem is ez a lényeg... Szerintem elmehetnél mondjuk a háziorvosodhoz, elmondhatnád neki,hogy mi a baj, hátha ő tud neked valamit ajánlani,vagy esetleg kivizsgál,vagy nem tudom,mert ha ennyi mindent csinálsz nap közben de este még Afrikáig el tudnál úszni :) az nem egészen okés. Szerintem beszélj a dokiddal,hátha ő tud Neked segíteni
2013. ápr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Nincsen rajtad túl nagy nyomás? a szorongás, depresszió válthat ki ilyet, hogy nem tud az ember aludni...

Én javasolnám, hogy egy szakértőt keressetek fel vagy minimum a háziorvosodnak mond el mi a gond, mit tudna javasolni, orvosra gondolok nem feltétlen bogyókra.. :S

Anyudnak meg üzenem, hogy a helyett, hogy üvöltözik veled, amitől csak még feszültebb leszel és még kevésbé fogsz tudni elaludni.. Inkább adjon egy puszit a homlokodra és kívánjon mosolyogva jó éjt!

Vagy talán utána is járhatna, hogy mitől lehet valakinek alvásproblémája :S

2013. ápr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Eltaláltad,ellenőrizget,látja,hogy a kislámpa világít...stb. Suli terén minden rendben,más dolgokon viszont sokat stresszelek.
2013. ápr. 8. 23:53
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Lehet elmegyek egy orvoshoz,bár szerintem csak altatókat írna fel,de már azt se bánnám,csak el tudjak aludni.

2013. ápr. 8. 23:55
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a sok stressz lesz a hunyó. Találd meg az okot, próbáld meg kezelni és ha kiegyensúlyozott leszel, elmúlik az álmatlanságod, ezáltal pedig az anyukáddal való konfliktusod is!

(addig is próbáld ki a Nervenpflege nevű szert, csodákra képes!:-))

2013. ápr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Velem ugyanez volt mindig. Ugyanúgy 7-8 órát alszom, mint más, csak el vagyok csúszva. Éjjelente szoktam takarítani, rendet rakni, olvasni, dolgozni.


Angolul van neve, delayed sleep phase disorder.


Próbáld ki a melatonint.


Egyébként sokan azt mondják, próbálj meg előbb lefeküdni. Ezt viszont pont az ellenkezőjével próbálják helyrerázni; úgy, hogy mindennap egy-két órával később fekszel le.


Sajna ezt suliidőben lehetetlen megcsinálni. Sajnállak, tudom, milyen rossz ez. A végén már azért nem tudtam aludni, mert ideges voltam, amiért nem tudok aludni, reggel meg bőgni tudtam volna, olyan fáradt voltam.

2013. ápr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

A nervenpflegét én is szedtem mikor érettségiztem és stresszes voltam de az csak hangulat javító és enyhe nyugtató.

Gyógynövényes cucc, egyszerre többet is be lehet szedni, nincs mellékhatása, függőséget sem okoz épp ezért elég lájtos a hatása de egyszer meg lehet próbálni.

Rossmannban meg a DM-ben is láttam már.

2013. ápr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Anyád miatt nem tudsz aludni, mert folyton les.

Ezt sose értettem mért erőszakkal, meg ésszel akarnak egyes szülők mindent megoldani, értem én hogy aggódás, de nem többet érne, ha inkább megnyugtatna, hogy sebaj lányom,és megsimogatná az arcod, vagy megölelne, vagy néznétek együtt egy dvd-t egyik éjjel. Szerintem ez alapból relaxál :D És tök egyszerű.


De hát nem ilyen anyád van...meg gondolom, jönnének itt azzal old meg magad. Nagylány vagy.


Ha lenne barátod, és mondjuk együtt aludnátok, ha simogatná a hátad, biztos előbb elaludnál, mert megnyugtatna.

Hallottam már ilyet, meg gondolj a kisbabákra :D


Én táboroztattam gyerekeket, ugyan ők persze kisebbek, de pl. volt egy akinek éjszaka pánikrohama volt, mert nem tudott aludni, és ettől tökre megijedt. Ott maradtam picit, égve hagytuk a villanyt, megnyugtattam, fél óra múlva visszamentem már horpasztott.


Egyébként meg a sport lehet, hogy téged pont, hogy pörget.


De szerintem már az éjszakai alvás kezd számodra mumussá válni, és anyád is akkora problémát csinál belőle, hogy ez az ellenkezőjét váltja ki.


De ha bagoly típus vagy, az is szar ügy :D


Amúgy messze van a suli?

2013. ápr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!