Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sípcsonttörés! Mennyi ideig...

Sípcsonttörés! Mennyi ideig tarthat a teljes felépülés? Testnevelés alóli felmentés? F/14

Figyelt kérdés

Február 14-én eltörtem a bal sípcsontomat.

1 hónapig voltam fekvőgipszben.

Immáron 1 hónapja van a lábamon járógipsz, ami várhatóan csak májusban kerül le róla.

Jelenleg az a helyzet, hogy a doki javaslatára alkalmanként megpróbálok mankó nélkül járni. Kisebb-nagyobb "sikerrel".

Újabb kontroll jövőhét pénteken (ápr. 19.) lesz.


Jelenlegi papírjaim alapján felmentésem máj. 21-ig érvényes. (Persze a gipszlevételre várhatóan máj. 16-án kerül sor. De ez az ápr. 19-i kontrollon változhat.)



Kinek milyen tapasztalata volt már ilyen vagy ehhez hasonló sérüléssel?


Iskolás korúak esetében: tesióra alóli felmentés időtartama?



2013. ápr. 13. 21:40
 1/5 A kérdező kommentje:

Kiegészítem:


Hobbi szinten kézilabdázom. Mikor játszhatok újból?

2013. ápr. 13. 21:45
 2/5 anonim válasza:

Nekem még október legelején tört el sípcsontom. Két helyen is, ráadásul spirálisan. Két hónapig voltam fekvőgipszben, két hónapig járógipszben. (Járógipszet én is fokozatosan terhelhettem.)


A felmentést egész évre megkaptam.


A gipszlevételt követő 1 hónapban gyógytesire kellett járnom. Azóta viszont már oda se.

2013. ápr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én is hobbiszinten sportolok, de én foci.


Én kb. a sérülés után 6 hónappal, a napokban kezdtem el újra az "edzéseket".


Mivel neked összesen 1 hónapig voltál fekvőgipszben valószínűsítem, hogy a járógipszes időszak is rövidebb lesz. Ezáltal rövidebb ideig is tarthat a felépülésed.


Remélem folyamatosan beszámolsz itt a gyógyulásodról...

2013. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem szeptemberben volt egy kettős bokatörésem.

1,5 hónap fekvőgipsz és ugyan ennyi ideig szóló járógipsz.

Teljes tanévre szóló felmentésem van tesi alól.

2013. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapasztalatokat.


Ápr. 19-i kontroll után még visszakerült a lábamra a járógipsz, de tegnap (máj. 3.) végre az is lekerült.

A felmentésem időtartamát elírtam.

TERMÉSZETESEN az ÉV VÉGÉIG érvényes.

2013. máj. 4. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!