Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allergiás vagyok a méhcsípésre?

Allergiás vagyok a méhcsípésre?

Figyelt kérdés
Több méh csípett ma meg, van ahol eléggé megduzzadt(ahol kettő is megcsípett) de ahol egy, ott nem duzzadt meg.
2013. ápr. 13. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Én elvileg allergiás vagyok,minden méhcsípésem feldagad...
2013. ápr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyenlőre nem,a csípés helye allergia nélkül is megduzzad.Ha a duzzanat nemcsak a csípés helyén jelentkezik,akkor viszont igen. És arra is figyelj oda,h az ha most nem vagy érzékeny rá,nem jelenti,h soha nem is leszel.Sőt minél több csípés éri az embert, annál valószínűbb egy allergia kialakulása.
2013. ápr. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szabóméhészet ***** válasza:

az előző válaszoló nem ir igazat.:) minél több csipést kapsz a szervezeted annál jobban megszokja a méhcsipést,és a bedagadási tünetek se fognak jelentkezni.


jómagam 1986-ban általános iskola 7.osztályban álltam neki méhészkedni.kb 1év után szünt meg a bedagadásos reakcióm.

10-20-30 méhcsipés 50-60 család átnézésekor teljesen megszokott dolog.


fájni fáj,az az érzet sajnos nem szünt meg :)

2013. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyiban van igazad,h a rovarcsípésekhez hozzászokik a szervezet,erre vannak megfelelő vakcinák is. Ilyenkor az adagot fokozatosan növelve kb. 3-6 év alatt lehet elérni,h.ne váltson ki allergiás reakciót egy csípés. De itt nagyon fontos a fokozatosság. Ha nem így történik belehalhat a beteg. Úgyhogy ezzel óvatosan kell bánni,nem érdemes méhcsípésnek kitenni magadat direkt.
2013. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szabóméhészet ***** válasza:

én szakmailag irtam le hogy működik kb 1év alatt a csipés megszokása.


12 éves múltam mikor nekiálltam méhészkedni.előtte egyszem méh csipett meg,nagyon féltem tőlük.egy szakkönyvnek hála,és a szomszéd méhésznek köszönhetően csöppentem bele ebbe a szép hivatásba.

az első csipések nekem is duzzanattal jártak.kb 1év volt mire megszoktam.

az érdekes inkább az,hogy betelelés után,mikor nincs már munka a méhekkel,egyfajta elvonási érzet jön,azaz tavaszra,mikor jön a jóidő és már lehet velük dolgozni szinte várjuk az első felfrissitő méhcsipést :)


azért azoktól a mindenféle laborokban kutyult vegyszerektől amivel hozzá lehet szokni a méhcsipéshez óvakodnék,károsak lehetnek.a természetes az igazi,gondoljunk csak a többezer éves kinai apiterápiára,azaz a mozgásbetegségek,gyulladások méhcsipéssel gyógyitására.

2013. máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, van rá immunterápia, de sajnos a gyakorlatban nehéz megvalósítan. Ugyanis 21 éves fiamnak szeptember óta ígérgetik. Decemberben felírták, hogy már kapható, egy hírtelen fordulat, hogy mégsem. Azóta ott a recept a gyógyszertárban. Ez van, sajnos.
2013. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! : )


Akkor majd lassacskán hozzászokok, mert a családom is méhészkedni kezdett.

2013. máj. 25. 21:42
 8/8 szabóméhészet ***** válasza:

na,az jó :) méhészkalap nélkül azért ne nyúlj hozzájuk.kesztyű meg azért nem javasolt,mert abban sután fog az ember,és azzal a méheket felizgatja.

a méhésznek az ujjai a "csipesz" :)

pár csipés után meglátod,ha csak megdagadsz akkor semmi probléma,nem vagy allergiás,1év alatt megszokod és nem dagadsz meg többet.

2013. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!