Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bokatörés! Mennyi időbe telik...

PáSáBé.199401 kérdése:

Bokatörés! Mennyi időbe telik mire teljesen rendbe jön? Mikor mehetek iskolába? Kapok-e felmentést tesi alól? Mikor sportolhatok újra? F/19 (többi lent)

Figyelt kérdés

Múlt hét kedden (ápr. 2.) külbokatörést szenvedtem.

1 hétre gipszsínt kaptam.

A most keddi (ápr. 9.) kontroll alapján szerencsére nem kell műteni.

2 hétre (ápr. 23-ig) viszont fekvőgipszet kaptam.


Egyébként már 9 éve focizok és 4 éve teniszezek. (Hobbi szinten mind a kettőt.)


A sérülés után melyiknek a folytatását ajánljá(to)k?


(Én a focit szeretem jobban.)



2013. ápr. 14. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Amég fekvőgipszed van addig nem tudsz suliba menni. Testnevelés órára neked kell felmentést kérned.,majd.
2013. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A felmentés kiadásáról és annak időbeni tartalmáról az orvos dönt. Kérni bármit lehet, de nem köteles bármire kiadni.


Arról sem felejtkezz meg, hogy a felmentésekkel kapcsolatban az iskolád házirendje mit ír.


Saját tapasztalat, hogy a mi iskolánkba viszont a tesi alóli felmentéseket csak akkor fogadhatja el a tanár, ha azt az iskolaorvos is támogatja.


Én még okt. 1-jén szenvedtem kettős sípcsonttörést. 2 hónapig iskolába sem tudtam menni mert fekvőgipszben voltam, további két hónapig voltam járógipszben.

A járógipszes időszakra vonatkozó fent említettek (iskolaorvosi igazolás) nélkül is elfogadták a felmentésemet, de mihelyst levették a járógipszet jelezte a tesitanárom, hogy az iskola házirendje értelmében kérjek erről írásos igazolást az Iskolánk orvosától mert addig nem tekinthet felmentettnek.


Szóval próbálj meg valahogyan utána érdeklődni, hogy ilyen esetekben kell-e iskolaorvostól majd igazolást kérned!!....


A sportról meg annyit, hogy én is 6 éve focizok és az motivál engem, hogy mielőbb focizhassak. Ezt a szüleim, a kezelőorvosom, a tesitanárom is pozitívumnak és támogatható célnak tartja.

2013. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem még szeptemberben tört el a bal bel- és külbokám. (Azaz kettős bokatörést szenvedtem.)


6 hét fekvőgipsz, 3 hét járógipsz és 3 hét bokarögzítő valamint 1 hónap gyógytorna.

Az egész tanévre szóló felmentés tesi alól!


Egyébként én elég jó tesiző vagyok, pont ezért is sajnálom ezt a felmentést.


Hobbi szinten focizok valamint az iskolai atlétikai versenyeken is rendszeresen rész veszek.


F/19

2013. ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!