Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől vannak a kék, zöld,...

Mitől vannak a kék, zöld, lila, barna foltok? (illetve az én esetemben mitől nincsenek)

Figyelt kérdés
Látom ismerőseimen hogy némelyik egy kis szellőtől is bekékül, engem meg bármekkora ütés ér semmi szín csak fáj. Meggugliztam a dolgot de nem találtam semmit ha esetleg linket küldenétek nekem az is megfelelne. (semmi betegségre nem gyanakszom csak érdekel a téma)

2013. ápr. 16. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

ha a hajszálér elpattan, akkor a bőr alá vérzik, ettől lesznek a foltok, a színe az ütés időpontjától függ, először kék, majd halványodik, barnul, sárgul, majd eltűnik

ha valakinek rossz az érhálózata, könnyen sérül, akkor gyakoribbak a foltok, rajtam mindig van 2-3, egyszerűen ha lábbal tolom be a széket, már attól is lesz

akinek nincs, az szerencsés, erősek az érfalai, ezért kevésbé sérülékeny az ér

2013. ápr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jún. 26. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!