Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás után kaptam levelet,...

Véradás után kaptam levelet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tájékoztatjuk, hogy legutóbbi véradását követően laboratóriumi vizsgálatok során eredményeiben olyan eltérést találtunk, amely az ön véradását nem befolyásolja, de szabályozásunk alapján véradásra legközelebb két hónap múlva jelentkezhet. Tájékoztatást kaphatok a váradáskor kivizsgáló orvostól vagy a véradó helyeken. Első véradásom volt, érdemes felkeresnem őket, vagy csak ez egy tájékoztató levél mert elsőnek voltam?

2013. ápr. 16. 20:03
 1/6 yuda ***** válasza:
32%

Voltam első véradó, nem kaptam levelet. Ez valami más.

Próbálnám értelmezni, amit neked írtak, de gyakorlatilag az van beleírva, ami egyébként is szabály, hogy kéthavonta-pontosabban férfiak 56 naponta adhatnak vért, de egy évben max. 5-ször. Figyelik.

Ezt azt "eltérés" szót nem értem.

Egyértelmű valami negatívum, de nem vészes.

Nem befolyásolja a véradásod.

Valami pici gond, tehát egészséges vagy, csak lehet benne valamiből több, vagy kevesebb, vagy nem odavaló, vagy hiányzik...mindegy, tippelésnek úgysincs értelme.

Lehettek volna konkrétabbak. Kérdezz rá.

2013. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Az eltérés szerintem sem lehet vészes, mert akkor kötelesek tudatni veled. Ha meg várják, hogy 2 hónap múlva menj vért adni, az is arra utal, hogy egy múló dologról lehet szó. Például lehettek szimplán egy kezdődő, szokványos fertőzésre utaló jelek is a véredben, ami miatt most nem, de a szabály szerint 2 hónap múlva már adhatsz vért. Ha meg nem hagy nyugodni a dolog, akkor tényleg kérd azt a bizonyos tájékoztatást, amit a levélben írtak...
2013. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szerintem mindenképp járj ennek utána,lehet nincs komoly baj de jobb ha tisztázod :)
2013. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Csincsy válasza:
51%

Szia!


Bár már 8 éve járok vért adni, de az első alkalommal biztosan nem kaptam ilyen levelet. Nem valószínű, hogy azért küldték Neked, már csak a szöveg alapján sem. ("véradását követően laboratóriumi vizsgálatok során eredményeiben olyan eltérést találtunk")


Egyetértek az első válaszolóval. Találgatni nem érdemes, viszont visszamenni annál inkább. Az egészség fontos, még ha csak apróságról is van szó. Lehet, hogy egy olyan dologról van szó, ami lényegtelen a véradás és az egészség szempontjából, de azért nem árt, ha tudsz róla. Ha esetleg úgy kényelmesebb, egyszerűbb Neked, akkor hívd fel Őket, és kérdezz rá telefonon, hogy mit kell tenned.

2013. ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nemrég jött ugyan ez, én annyival megúsztam, hogy hepatitis egyik fajtájára antitesteket termel a testem, csak azért fura mert ok nélkül. (ennél többet nem is mondtak, csak hogy minden szuper)
2013. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2013. ápr. 17. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!