Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség! Ez lehet hepatitis?

Segítség! Ez lehet hepatitis?

Figyelt kérdés
Sajnos már három hónapja (legalábbis akkor volt az első vérvételem 7 év után) magasabbak a májenzim értékeim a referencia tartományban meghatározottaknál. A ggt-m 230 volt először, aztán 130. A gpt-m 114, most 110. A háziorvosom nem küldött el hepatológiára, mert szerinte nem ez a probléma. (Közben jött egy refluxbetegség is, nemrég voltam tükrözésen, most épp folyamatos enyhe hőemelkedéssel és rekedtséggel küzdök, ez sem javít a közérzetemen. ) Gyerekkoromban nem kaptam vért, intravénás drogot sosem próbáltam. Hozzátartozik, hogy iszogattam rendesen az első vérvizsgálat előtt.

2013. ápr. 16. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet akár az is,de az iszogatás is.Persze ahhoz,h az összes májfunkciós érték jelentősen emelkedjen elég sok alkoholra van szükség,esetleg gyógyszer szedése is okozhatja. Hepatitist sajnos akár sexuális úton,étellel,itallal,vérrel is el lehet kapni, nem kell hozzá drog.
2013. ápr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én túl vagyok egy rakás ezirányú vizsgálaton már... Ha a GOT-GPT arány ~ 1:2 (got~45-60, gpt ~ 90-110) akkor van gyanú hepatitisre és persze bizonyítottan minimum fél éven át magasnak kell lennie ezeknek az értékeknek. Ha ez megvan, akkor jön a hepatitis szerológia, ez egy hónap kábé mire van eredmény. Ha minden negatív: ultrahang, vírus, de tényleg minden, de az értékek magasak, akkor vehetnek biopsziás mintát a májból és a szövettani eredmény teszi fel a pontot az i-re.
2013. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a got értékem teljesen normális :/
2013. ápr. 16. 22:22
 4/4 A kérdező kommentje:
gyógyszert szedek sajnos folyamatosan refluxra, a betegtájékoztatón rajta van, hogy májenzim emelkedést okozhat...a kérdés már csak az, hogy milyen mértékűt
2013. ápr. 16. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!