Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől piros mindig az orrom töve?

Mitől piros mindig az orrom töve?

Figyelt kérdés

Már évek óta úgy néz ki az orrom, minta meg lennék fázva. Ez nagyon zavar, már lassan 5-6 éve ilyen. Sokszor nagyon látszik, ilyenkor a púder sem segít, csak csúnyább lesz. Néha enyhül, ha szteroidos krémmel kenem, de ekkor is piros marad, csak nem lesz kiszáradva.

Sokszor, mikor enyhén látszik csak, úgy tűnik, minta végig kis pattanások lennének az orrtőnél. Minden krémet próbáltam már, de nem múlt el egyszer sem :(

Mitől lehet ez? Nem vagyok allergiás, tehát szerintem ilyen betegség kizárt. Hogy szüntethetném meg?



2013. ápr. 16. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el bőrgyógyászhoz, az a biztos. Sok minden okozhat helyi gyulladást. A pattanás is, de az nem tart 5,6 évig. Gennyek telek a hólyagok? Csak az orrod tövében vannak? Vírus is okozhat hólyagot....rosaceatol pedig lehet vörös az orrod töve... szteroidot diagnózis nélkül ne használj, mert ha fertőzés okozza akkor csak rontasz a helyzeten, mert elnyomód az immunrendszered. Szárad is? Hámlik? Mert ha igen, akkor rosacea se lehet. Szerintem mindenképp bőrgyógyász, itt ezt senki se mondja meg...
2013. ápr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
még anny-it elfelejtettem, h viszket is? Milyen idős vagy? fiataloknál van ekcéma az arcon is!
2013. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Seborrhea-ra tippelnék, de menj bőrgyógyászhoz, kapsz egy kikevert krémet, és az rendbe teszi
2013. ápr. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, nem feltétlen gennyesek a hólyagok, egyszerűen csak pirosak. Ha nem kenem, akkor száraz is nagyon, pont emiatt lesz csúnya, mert a szárazságot még az alapozó sem fedi el. Máshol sosem volt ilyen problémám, és ekcémám sincs. Gondoltam már a bőrgyógyászra, de nem hiszem, hogy gyulladás lenne. Régebben sokat piszkáltam a száraz részt, azzal mindig rontottam a helyzeten, de most sem javult, hogy hozzá sem érek. Nyáron próbaltam napoztatni, akkor egy nagyon kicsit jobb lett. Köszönöm az eddigi segítséget, ha mondana még valaki bármilyen kenőcsöt, annak nagyon örülnék. Szívesen várom a krémek receptjeit is, mert magamnak is el tudom készíteni a patikás recepteket!
2013. ápr. 23. 18:51
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]


Csináltam egy képet róla, most ez az állapot "jónak" mondható, ennél sokkal rosszabb is szokott lenni sajnos

2013. ápr. 23. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!