Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől dagadnak be a nyirokcsom...

Mitől dagadnak be a nyirokcsomóim havonta legalább 2 szer? Lehet oka a megfázás vagy a cigi fajtáinak váltása?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapja az van hogy a nyirokcsomók a nyakamon betagadnak néha jobb néha bal oldalon. Egyszerre a kettő nem szokott.

Általában mindig ha megfázok vagy hidegben tartózkodok sokáig, utána pár nappal rá nagyobbodik meg. És olyankor 2 napig a nyelés közben a fülem is beszúr kicsit. M1 hét alatt elmúlik mindig.

Mikor megfáztam és a torkom is ilyen volt a házi orvos azt mondta rá hoyg a megfázástól van bedagadva.

Dohányzom is és amikor egyik cigi márkáról la másikra váltok akkor is szokott ilyet de nem tudom mennyire függ össze mert akkor váltok mindig mikor kicsit megfázós is vagyok úgy össze vissza így nem tudom mitől van ez. Elég sokat napi 7 szálat szívok kb fél éve de egy éve dohányzom csak akkor az elején kevesebb volt. Hétvégente 1 doboz is elmegy egy nap néha (társaság buli miatt)

Gondoltam arra hogy nyáron volt mandula gyulladásom azóta lehet ilyen bajom vagy allergiás lehetek a dohányra érzékeny mikor váltok vagy valami. Havonta 2 szer legalább megesik ez velem és nem tudom mitől van eléggé félek. van ötletetek?

17/L (cigit májustól leteszem vagy már előbb.)



2013. ápr. 17. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, én is így voltam még le nem szoktam és kb én is ennyit szívtam. Nekem is kb akkor volt mandulagyulladásom és azóta érzékenyebb nekem is.
2013. ápr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Padlón van az immunrendszered. Ideje odafigyelni rá.

17 éves vagy, bameg! Mi lesz később?

2013. máj. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!