Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha méhcsípés allergiás vagy,...

Ha méhcsípés allergiás vagy, mik voltak a tüneteid?

Figyelt kérdés
Csípésről-csípésre hogyan alakult? Súlyosbodott esetleg javult?
2013. ápr. 20. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eddig engem egyszer csípett meg, kb. 12 éves lehettem, és nem is tudtuk hogy allergiás vagyok. Én elkezdtem szédülni, és mindenhol viszkettem, ugyanis az egész testemen csalánkiütések jelentek meg. Utána mentünk gyorsan az orvoshoz, kaptam injekciót és elmúlt utána. Azóta már van injekcióm, ha esetleg megcsípne, de akkor is el kell menni utána orvoshoz.


Anyukám is allergiás lett, később mint én, de ő az eszméletét is elvesztette, hívni kellett a mentőket, meg minden. Azóta járt injekcióra, ami állítólag mérsékli a tüneteket, azóta hál' Istennek őt se csípte meg, és neki is hordania kell injekciót.

2013. ápr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok: 18/L
2013. ápr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az én 21 éves fiamnak is felajánlották, hogy 3 évig immunizálják, de 1 éve nem kapható oltóanyag. Anyukádnak sikerült kigyógyulnia belőle? Úgy értem, negatív lett az allergiateszt a kezelés után? Arra lennék kíváncsi, megéri-e 3 évet rááldozni? Tonogént írtak fel a gyógyszerek mellett, de nem is mutatták meg, hogyan kell beadni. Neked milyen injekciód van?
2013. ápr. 20. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem Anapen Junior van, mivel fiatal voltam még a rendeshez, anyának Anapen-je van. Nem szűnik meg az allergia az injekciós kezelés után sem, de így remélhetőleg nem lesz olyan súlyos a reakció, mint volt. Ő nem tudom pontosan milyen injekciót kapott, de az orvos adta be, több évig járt, először hetente/kéthetente majd havonta, mostmár nem jár, de mondták neki, hogy így is óvatosan kell kezelni a dolgot, egyébként az tudom, hogy nagyon drága a gyógyszer, több tízezer, és több adag is kell belőle. Egyébként ez az Anapen egy előretöltött "toll-szerű" injekció, amit a combba kell szúrni, ha megcsíp, nekem még nem kellett használnom, remélem ezután sem kell :)
2013. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Igen, olvastam,ezekről az önbelövős injekciókról, csak sajnos 20000 ft, és ahogy írod, lehet évekig használni sem kell. Éppen az ára miatt írhatták fel a hagyományos injekciót, de ehhez szakértelem meg bátorság kell szerintem. Egyébként csalánkiütéses lett a gyermekem és égett a bőre, semmi egyéb még most,legközelebb ki tudja...
2013. ápr. 20. 21:03
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, sajnos elég drágák :(
2013. ápr. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szabóméhészet ***** válasza:
100%

A méhcsipésre kétféle reakció létezik:


1,a megcsipett terület megduzzad,megdagad,a csipés helye viszket.a tünetek pár órán vagy max 2napon belül elmúlnak maguktól.ez a szerencsés reakció,mert azt jelenti hogy a megcsipett személy nem allergiás a méhcsipésre,ha nekiáll méhészkedni,akkor kb 1év alatt megszokja a méhcsipést,nem reagál rá.


2,a megcsipett személy a csipés után émelygést,hányingert,szapora szivverést,egész testre kiterjedő viszketést érez,esetleg a csipés helyétől függetlenül a légutak elkezdenek bedagadni.sajnos ez allergia,az ilyen személy számára a méhcsipés veszélyes,és pl akármennyire szeretné,a méhészettel nem foglalkozhat,a szervezet nem szokja meg a méhmérget.


attól függetlenül hogy valaki hogy reagál a méhcsipésre,az alábbi viselkedés javasolt akkor ha pl egy méhecske körüldöngicsél minket:


-maradjunk nyugodtan

-ha fejmagasságban röpköd minket körbe akár a szemünket is becsukhatjuk,mert a szem fényes és esetleg támadásra ingerelhet

-ha pl leszáll kezünkre,karunkra,és látjuk hogy lábain 2 hatalmas sárga,szines virágporcsomót cipel,akkor pusztán megpihent,kifujja magát.néhány másodperc vagy perc elteltével magától elrepül,nem fog támadni,fáradt

-ha ruházat alá keveredett a méh akkor próbáljuk a ruházaton keresztül agyonnyomni.mivel megijed a zárt sötét helytől,ezért a csipésre ekkor a legnagyobb az esély(ezért dolgozok pl a méhekkel rövidujjú poloban,mert az alá biztos nem tud bebujni)

2013. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!