Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet IBS? Jópár dokinál...

Ez lehet IBS? Jópár dokinál voltam, már évek óta nem találják a hasfájásaim, bélpanaszaim pontos okát.

Figyelt kérdés
Mindig híg a székletem, általában evés után kell wc-re menni. Szokott a hasam is fájni, éjszaka nincsenek tüneteim. Tej és liszt érzékenységem nincs, régen volt refluxom. Pánikbetegségem is van, azt kezeltetem, nagyon stresszes vagyok. A hasmenés csak frontin vagy sanax hatására szűnik meg, de ezekre meg nem szeretnék rászokni. Szerintetek?
2013. ápr. 23. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a xanaxtól elmúlik a hasmenésed, az nem IBS. A stressz okozza, az állandó görcs hatással van a felszívódásra és a bélmozgásra is. Válts munkahelyet, életmódot, bármit, mert hamarosan komolyabb baj is lehet belőle. A stressz és a rák közötti összefüggés már rég óta ismert, óvatosan.
2013. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Imádom a munkámat, meg az életemet, nem ezzel van a gond. Önértékelési problémáim miatt stresszelek állandóan, anyu úgy nevelt, hogy én egy utolsó senki vagyok, aki nem jó semmire. Ez nagyon megmaradt bennem. Mindig anyunak szeretnék megfelelni, de soha nem tudok. Pedig voltam élsportoló, egyetemet végeztem tiszta kitűnővel, bármibe belekezdek, mindenben az élre török. Csak ez a fránya neveltetés és önbizalomhiány :(
2013. ápr. 23. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Költözz el anyukád mellől, legyen köztetek távolság, és megváltozik a mérce, nem kell neki megfelelned többé.
2013. ápr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem élek vele, egy hónapban egyszer találkozunk, de telefonon többször beszélek vele. Ha nem veszem fel a telefont, lelkiismeret furdalásom van, vagy ha valamiért leszúrom, akkor is napokig rosszul érzem magam miatta.
2013. ápr. 23. 16:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Van párod?
2013. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!