Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőszűrésre kell beutaló?

Tüdőszűrésre kell beutaló?

Figyelt kérdés
Nem olyan ami évente van egy községben, hanem Budapesten a tüdőgondozóban.
2009. szept. 26. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Én is múlt héten voltam, mert alkalmasságihoz kellett.
2009. szept. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell, különben fizetned kell. Háziorvostól simán kérhetsz egyet, ha meg nem kérsz akkor is mehetsz csak akkor fizetni kell. olyan 800-900 Ft.
2009. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oké, csak 8-900 ft? azt hittem 2-300 Ft környékén van. Azért köszi!
2009. szept. 26. 13:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, de fizetni kell érte! Nekem a Tüdőgondozóban azt mondták, hogy 30 éves kor alatt 1500 Ft! Másoktól viszont hallottam olyat is, hogy nekik nem kellett fizetni...
2009. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

13:06-os vagyok. (Közben írtak elém)

Én kértem beutalót a háziorvosomtól és azt mondta, hogy csak indokolt esetben adhat (tehát alkalmassági vizsgálatokhoz, egészségügyi kiskönyvbe nem).

2009. szept. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én 23 éves vagyok még sem kellett fizetnem. Párom is jött velem, ő 26 éves és csak azért szűrette meg magát, hogy ne menjek 1edül. Tőle sem kértek pénzt. Én is először az alkalmasságis orvoshoz mentem, mert azt hittem kell beutaló, de mondta, hogy nem.
2009. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hz éves tüdőszűrő állomásra mész szüretni magad oda nem kell külön beutaló, megkapod levélben a behívót.

Ha kórházba, vagy sztk ba mész tüdőszűrésre oda kell külön beutaló,, mert ezek nem tüdőszürő állomások.

Amúgy a tüdőszűrés, áll egy tüdőgyógyászati vizsgálatból, ahol meghallgatják a légzésesed, stb, indokolt esetben légzésfunkciós vizsgálat ( pl. COPD miatt,ASZTHMA SATÖBBI), majd az orvos í egy mellkas rtg-re külön kérőlapot, vagy beutalót amit ugyanabban az intézményben csinálják, Ebből áll egy alapos tüdőszűrés nem csak egy sima mellkas rtg-ből!( jobb helyeken ) ( nem kell fizetni egyikért sem, csak a tüdűgyógyászatra kell beutalót iratnod).

A nőgyógyászati éves rákszűrés sem csak mintavételből áll, hanem megnézik a melleinket is pl.

Kórházi dolgozó

2009. szept. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem is olyan régen voltam és fizetni kellett érte sajnos.Kb 1000 Ft körül van.Úgy emlékszem 35 ill.40 éves kor alatt fizetni kell érte.
2009. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!