Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Víziszony lenne? Mi a megoldás?

Víziszony lenne? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban lenyomott egy kissrác a víz alá, (én is csak 8 éves voltam). Aztán Anyum nem is engedett többet úszótanfolyamra, mert begörcsöltem csak rettegtem. Évek teltek el, pancsolni eljártunk a családdal, de ahogy kezdtem kamaszodni ez is elmaradt. Így történt meg az hogy több mint 10 éve még csak fürdőruha sem volt rajtam, nemhogy még strand közelébe menjek. Párom gyakran rágja a fülem, hogy nyáron megyünk strandra...csúszdázni, de se úszni nem tudok, se semmi...és ugyanúgy bepánikolnék mint gyerekkoromban. Le lehet ezt az iszonyt (nem tudom az e) küzdeni??

2013. ápr. 27. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egyértelműen a kellemetlen tapasztalat miatt van. Engem gyerekkoromban nem engedtek vízközelbe, 18 évesen a Balatonban elestem, egy kőbe beütöttem az orromat és nem tudtam, merre is van a felfelé, azaz képtelen voltam felállni. A barátaim azt hitték, hogy csak játszom, idegenek szedtek ki a vízből. Kb. 30 éves voltam, amikor elmentem egy felnőtteknek szánt úszó tanfolyamra. Kevesen voltunk, így az úszómester mindenkivel alaposan tudott foglalkozni. Bármennyire is titkolni akartam, rájött, hogy az óra végére valami van velem. Kénytelen voltam bevallani, hogy fejgörcsöt kapok az óra alatt. Kifaggatott, majd közölte, hogy ezentúl csak pancsolni menjek a vízbe, az úszást felejtsem el. A probléma belső eredetű és nincs az az elhatározás és önfegyelem, amivel legyőzhető. Azt hiszem, te is ugyanilyen helyzetben vagy.
2013. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak olyan rossz. Mert én is szeretnék nyáron a vízben lenni, csúszdázni, nagyokat nevetni. Hiszen fiatal vagyok, még csak 21 éves múltam :(( És az lenne a "normális", hogy ilyen idősen szórakozzon az ember. Főleg nyáron.
2013. ápr. 27. 20:21
 3/3 anonim válasza:

A víziszonyt az erre specializálódott szakember segítségével lehet csökkenteni vagy elmulasztani. Ez kizárólag speciális magánórák keretein belül lehetséges, hiszen folyamatos segítség és támasz szükséges. Az nem garantálható, hogy nyom nélkül elmúlik, de kialakítható egy "normális" viszony a vízzel. Az esetek többségében a foglalkozások után az úszás tanulását is el lehet kezdeni, márpedig az fogja a legtöbbet segíteni!

Kurtha Péter / úszóoktató

2014. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!