Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista és testifogyatékos...

Alkoholista és testifogyatékos emberrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Nagybátyám,akinek senkije nincsen fogyatékos testileg gyerek kora óta,mellette alkoholista. 1hete elesett és azt mondta (együtt élek vele) elfogyott az erő a lábaiból. Kórházba került és most elvonón van,vállalta önként. Én szóltam az orvosának,hogy haza nem hozhatják,mert én nem tudom őt emelgetni se pelenkázni, 1,5éve gyermekemmel vagyok itthon. Azt mondta erre ráérünk még megbeszélni. De és ha ő haza akar jönni? Én tényleg nem tudok róla gondoskodni. Nem lehet ilyenkor orvosi papírral beadni valahova????

2013. ápr. 29. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Be lehet, de általában hosszú várólisták vannak.
2013. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok kórháznak van rehabilitációs osztálya, ahova akkor kerülhet ha már a jelenlegi aktív osztályon nem kell tovább maradnia. Ezeken a rehab. osztályokon ellehet pár hétig, talán kicsit tovább is, de örök életére nyilván nem. Rehabilitációs intézetben, vagy nyugdíjas otthonban kellene keresgélned, de ezek mind fizetős helyek tudtommal.

Amúgy meg ha eddig nem volt pelenkás akkor egyáltalán nem törvényszerű, hogy azért mert most a kórházban pelenkázzák otthon is ezt kell majd folytatni. Ha eddig önálló ember volt akkor az a cél, hogy minél előbb visszanyerje azt az állapotát, minél kevesebb dologban szoruljon segítségre, persze ha nem egy 98 éves idős emberről van szó.

2013. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos soha többet nem fog lábra állni,egyébként is testi fogyatékos és most diagnosztizáltak nála súlyos izomsorvadást. Szóval nem önellátó.
2013. ápr. 29. 11:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod ellátni (amit megértek), és várólistára kerül, marad az, hogy ápolót fogadtok mellé jó pénzért. :S
2013. ápr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!