Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista lennék?

Alkoholista lennék?

Figyelt kérdés
20f vok. Főiskolára járok, de majdnem mindennap iszok. Igaz nem részegségig, de vagy 3-4 sör vagy 1 üveg bort megiszom akkor ha iszok. Persze társaságban iszom.
2013. márc. 25. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nálam ez már annak minősül. de egyetemista koromba láttam, hogy nagyon sok fiú ezt csinálta...egyikből sem lett semmi...és még mindig ugyanott tartanak.

én a helyedben összeszedném magam, főleg, hogy talán annál értelmesebb vagy, mivel felismerted, hogy probléma van...

2013. márc. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy alkoholista,ha bármikor le tudnál mondani a piáról.

Vagy le tudnád csökkenteni max napi 1sörre.

2013. márc. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válaszom: Az alkoholizmus első lépcső fokára léptél ez már biztos (szerintem).

Aki minden nap iszik az már rajta van az alkoholizmus valamely szintjén. Az ,hogy társaságban vagy nem társaságban, az ebből a szempontból mindegy.

Ha majdnem minden nap iszol,szerintem ez azt jelenti,hogy van úgy,hogy 3-4 napon keresztül iszol, egy nap talán nem és aztán kezdődik megint a 3-6 nap igen. Azaz vannak olyan helyzetek,szituációk amiket csak alkohol jelenlétében és annak fogyasztása mellet tudsz megoldani ill. alkohol nélkül nem élvezed,szóval "szükség" van az alkoholra. Sajnos amikor ez a helyzet fennáll,alkoholizmusról beszélünk,mert függőség jelei határozottan észlelhetők. Ön meg nyugtatásnak az ember mindig ki talál egy jó magyarázatot magának,hogy á dehogy csak a buli meg a társaság miatt,stb. Bármikor abba hagyom, csak most egy ilyen időszakom van,stb. Csak az a helyzet,hogy ez a "bármikor" nem ritka esetben évekig húzódik és addigra már félő,hogy nagyon nehéz leszállni a megszokott és bejárt útról.

Nem kell aggódni és nem kell félned.de komolyan elkel gondolkoznod és fokozatosan leállni a piáról!

Ez azt jelenti,hogy döntsd el a fejedben ,hogy "átmulatsz" egy bulit úgy,hogy abszolút nem iszol alkoholt.

Persze a haverok majd basztatni fognak,hogy na mi van te nem iszol semmit,ne hülyéskedj! Még ki is kérik neked a piát,hogy igyál,mert furcsa lesz nekik,hogy te most vajon miért nem iszol,de te csak tarts ki az mellet,hogy nem iszol. Meglátod majd az első pár pohár ledöntése után már nem fognak veled foglalkozni,hogy te nem iszol,te meg majd jót nevetsz az ő részegségükön meg a másnaposságukon. Hidd el tudom miről beszélek és talán azt is tudom ,hogy te miről és mit szerettél volna igazából kérdezni.

Szerintem te is tudod,hogy nem jó ez így ahogy van és változtatnod kell,mert különben nem tetted volna fel a kérdésed. Viszont örülök neki,hogy még időben el gondolkoztál magadon és változtatni szeretnél,ami neked össze is fog jönni. Hajrá!

45 éves Férfi vagyok.

Hasonló szituban voltam 20 éves koromban, mint te most.

Nekem sikerült leállnom,neked is sikerül!

2013. márc. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!