Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy 40 éves nőnek mellrákja...

Ha egy 40 éves nőnek mellrákja van, van esély hogy túlélje?

Figyelt kérdés
Anyukámnak az egész bal melle rákos,és elküldték kemoterápiára,de úgy hallottuk az nem segít semmit csak kihullik az ember haja. Azt is hallottuk,hogy étrend változtatással túl lehet élni a mellrákot,igaz ez?

2013. ápr. 29. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyik állítás sem igaz.A mellrákot csak kemoterápiával lehet gyógyítani!Étrendnek ehhez semmi köze.
2013. ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És még hozzátenném,hogy igen jók az esélyei a túlélésre.
2013. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:) 13 éves fejjel elég nehéz elfogadni,hogy rákos az anyukám,szóval sokat jelent ez nekem!
2013. ápr. 29. 16:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, van esélye, bár nyilván attól is függ, hogy milyen típusú a daganat és milyen kiterjedésű, van-e áttét.

De fogadja el a hivatalos kezelési módot. Ha mindenféle alternatív dolgokkal akartok próbálkozni, akkor szigorúan az orvosi kezelés MELLETT és ne helyette. Akkor jó esélye van.

Barátom mamájának 67 évesen diagnosztizáltak mellrákot, le kellett venni az egyik mellét, volt kemoterápián is, de most már jól van.

A haja visszanőtt, és most (lekopogom) minden rendben.

2013. ápr. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minél korábban kezdik kezelni, annál nagyobb az esély a teljes gyógyulásra! Remélem, hogy Anyukád is meg fog teljesen gyógyulni, és soha semmi baj nem lesz Nálatok!!! :)
2013. ápr. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen..:(
2013. máj. 1. 00:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem sok az esélye, mert az én nagymamámnak 70 évesen rosszindulatú mellrákja volt, 2 éve karácsonykor műtötték, azóta jól van, jár vizsgálatokra, kemoterápiára és sugárterápiára is járt, ezenkívül Culevitet is szedett, mert az orvosok ajánlották. Sajnos drága, de nagyon jó. De a legfontosabb, hogy bízzatok abban, hogy minden rendben lesz, ne gondoljatok arra, hogy mi van ha... Remélem minden rendben lesz anyukáddal.
2013. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Napsugar11 ***** válasza:

Szia, együtt érzek veled, bár sokkal idősebb vagyok. Én már nagyobb korban voltam, amikor az édesapám daganatos lett, de fel sem fogtam igazán.


Most a barátnőmnek van melldaganata, és azt mondom, amit előttem is, hogy a hagyományos és az alternatív medicinát kell párosítani, de nem mindegy, milyen arányban. A betegek megérzik, mikor lenne érdemes a kemóban szünetet hagyni, és nem szabad erőltetni, vagy rábeszélni olyankor. Ha kihagy egy kis időt, még mindig jobb, mintha a szervezete legyengül.


Nagyon fontos a gondolkodásmód megváltoztatása, és az életmódé is, amihez a táplálkozás is hozzátartozik. Ha megadod édesanyád email címét, szívesen elküldöm a táplálkozással kapcsolatos és egyéb tudnivalókat is, amik segíthetnek.


Nagyon beleástam már magam ebbe a területbe, és látom, hogy mik azok, amik valóban használnak, és mik azok, amikre csak a pénz megy el, de feleslegesen.


A mellráknak egyébként sok fajtája van, van olyan is, aminél Baselben van egy kezelés, és TB-re lehet igényelni, bár nem mindenki kaphatja meg. Ráadásul a hormonfüggő daganatokra van egy speciális anyag, ami nem is számít kemoterápiának, de kemó mellé adják kiegészítésként.

2013. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!