Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Másfél hónapja elkezdett...

Másfél hónapja elkezdett fájni a vádlim, azóta már szinte az egész lábam, lehet érprobméla?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


másfél hónapja elkezdett fájni a lábam, először csak a vádlim, kisebb terhelésre is. Elmentem a háziorvoshoz, aki érsebészetre elküldött, ott "megvizsgáltak" úgy, hogy ránézésre túl fiatal vagy ér problémához, de azért megnézte egy kézi mini dopplerrel (ami csak hangot adott ki) mást nem csinált, majd azt mondta nincs semmi gond. Rá 1-2 hétre elkezdett a térdhajlatom is fájni, arra 1-2 hétre pedig a combom hátsó része is. A fájdalom terhelésre nem kimondottan fokozódik, viszont este lefekvéskor pihentetett helyzetben sokszor már nagyon fáj. Mostanra viszont napközben is egyre jobban, és ahelyett, hogy múlna, csak egyre jobban fáj, lassan már a sántítás határán leszek. Nem izomláz/görcsszerű a fájdalom, hanem inkább húzódó, szúró, és inkább olyan mint egy görcs utáni fájdalom kicsit másképp.


Szerintetek lehet mégis érprobléma (trombózis, érszűkület) amit esetleg ez a kézi doppler nem mutatott ki, vagy esetleg más tipp/ötlet?


2013. ápr. 30. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érprobléma.

Valami ín,szalag sérülhetett meg.Reumatológushoz menj.

2013. ápr. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ideggyöki tünet is lehet. Valamelyik idegmentén jelentkezik ilyenkor egy sávban fájdalom, ami nyomódik.
2013. ápr. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ennyire ki tudna terjedni folyamatosan egyre nagyobb területre? Igaz megdagadva nincsen. Csak az aggaszt hogy nem fentről lefelé terjed, hanem pont a vádlimból egy pont fájdalomból egyre feljebb terjed és szinte az egész lábam már fáj.
2013. ápr. 30. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:

A trombózisnak nem mindig vannak tipikus tünetei és fiatal korban is előfordulhat.

A férjemnek volt mélyvénás trombózisa az alsó lábszárában.

Neki is "csak" a vádlija fájt napokig. Aztán egy reggelre annyira fájt, hogy nem bírt felkelni. Az orvos azonnali mentőt rendelt neki, bevitték a kórházba. Őt is kézi doplerrel vizsgálták először, a szerint nem volt semmi gondja. Azután megnézték egy másik fajta doplerrel és az kimutatta a trombózist. 10 napig kellett úgy feküdnie, hogy fel sem ülhetett egy percre sem. Volt olyan szobatársa (szintén trombózisos), aki csak 16 éves volt.

2013. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pont ettől tartok én is, igaz én csináltattam magamon d-dimer vizsgálatot, de azt még csak akkor mikor épphogy fájt a vádlim. Pénteken megyek színes doppler ultrahangra, csak az még messzi van, és napról napra jobban fáj, csak a fájdalom helyének terjedését tartom érdekesnek. Ide meg már szinte hiába is mennék be szerintem csak ugyan azt csinálnák amit eddig (kézi doppler), ha egyáltalán megnéznék újra.
2013. ápr. 30. 21:00
 6/8 A kérdező kommentje:
u.i.: A d-dimer negatív lett, ez egy hónapja volt, 10-ed ekkore lábfájdalommal, és akkor csak a vádlim fájt épphogy.
2013. ápr. 30. 21:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiderült végül, hogy mitől volt? (Remelem kapok választ még így évekkel később.)
2018. aug. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mizu?
2022. nov. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!