Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aszimmetrikus mellkas helyre...

Aszimmetrikus mellkas helyre állítása?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, és a bal mellkasom a jobbhoz képest 1-2 centivel lejjebb van . Milyen gyakorlatokkal , vagy hogyan lehetne ezt helyre állítani ? És egyáltalán ez mi miatt van?

2013. máj. 2. 23:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs tartásproblémád/gerincferdülésed?
2013. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sinead válasza:

Nekem is ilyen volt, régen kb 6-7 évesen elestem biciklivel, és a kormány beleállt a mellkasom kellős közepébe. Éppen a mellkas csont alatt talált, így csak a bőr szakadt fel szerencsére, de megsértette a csontot és a jobb oldal fentebb volt 0.5-1 centivel. Nemrég elkezdtem saját testsúllyal edzeni, és az edzés végén egy egy erőteljesebb nyújtással az elmozdult csont visszaugrott. Mostmár csak a deformáltan nőtt csont maradt a jobb felem alatt, nem sok kb 2 mm-el van fentebb mint a bal.

Ha hason alszol, akkor mondjuk ha 1 vagy 2 kezed oda teszed a jobb mellkashoz és azon fekszel, az a terhelés is segíthet.

2013. júl. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!