Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mustársárga széklet - eddig...

Mustársárga széklet - eddig mindig sötétbarna volt a székletem, majdnem fekete, mert sok húst eszem. A táplálkozásom nem változott, mégis már 3 napja mindennap világos mustársárga. Ez valami betegség jele?

Figyelt kérdés

2013. máj. 9. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nincs gond az epehólyagoddal, májaddal? Nem érzel jobb bordaív alatti tompa fájdalmat? Ugyanis a széklet színezésében az epe játszik szerepet, amit a máj termel. Vagy esetleg valamilyen fertőzés. Hány éves vagy? Egyéb tüneted van-e.
2013. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
52/N, nem fáj semmim.
2013. máj. 9. 14:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fordulj vele a háziorvosodhoz, hátha beutal egy hasi ultrahangra. A bőröd nem sárgább picit?
2013. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem, a bőröm nem sárga. Várok még pár napot, hogy hogy alakul. A Google-ban keresgéltem, és találtam egy ilyet:

Sárga széklet – szagú: rossz zsírfelszívódás (malabszorpció) az elégtelen hasnyálmirigy-működés következményeként, mely hasnyálmirigy-gyulladás, a hasnyálmirigy daganatos megbetegedése, cisztás fibrózis, ill. lisztérzékenység esetén jelenhet meg.


Tényleg elég zsíros kajákat ettem az utóbbi pár napon.

2013. máj. 9. 14:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor lehet a zsíros ételektől, és ott is a kapcsolat az epével és ezekből kifolyólag a széklet színével. Lehet semmi komoly, de kerüld a zsírosabb ételeket és ha pár nap múlva sem szűnik, akkor orvos!
2013. máj. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!