Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A koffein tabletta mennyire...

A koffein tabletta mennyire gyorsan szívódik fel?

Figyelt kérdés
Vettem a dm-ben 1X1 vitaday koffein+taurin tablettát, ami 100 mg koffeint tartalmaz kapszulánként. Az a gondom, hogy egy egész energia italban van ennyi koffein, amit én soha nem szoktam egyszerre meginni, mert hirtelen úgy felpörgeti a szívem, hogy szívdobogás érzetem van tőle. A koffein tablettáról viszont azt hallottam, hogy fokozatosan szívódik fel, és nem olyan hirtelen pörget mint az energia ital. Igaz ez? Kb mennyi ideig hat a tabletta? Pl egész nap érezni a hatását?

2013. máj. 10. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem kb 20 perc alatt hat, szivemmel sose volt baj, erről nem tudok nyilatkozni
2013. máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mennyi időn keresztül tartott a hatása? Csak 1-2 óra? Vagy több? 6-8 óra?
2013. máj. 10. 23:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazából nem érzem meddig tart. Csak reggel kell a felébredéshez nekem.
2013. máj. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem, és valaki más, aki mondjuk tanuláshoz használja vizsgaidőszakban?
2013. máj. 11. 10:58
 5/8 anonim ***** válasza:

vizsgaidőszakban én inkább eredeti zöld teát használok

tanulás előtt forralok vizet, 3-4 filter bele, 15-30 percig állni hagyom letakarva kistányérral, majd kiveszem a filtert és lehúzom. utána aztán pörög az agyam egy jjó darabig!! :D

2013. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ó a zöld teán én már túl vagyok. Az nálam már hatástalan :)
2013. máj. 11. 20:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Nos kipróbáltam először egy fél tablettával. Nem hatott. Másnap kipróbáltam egésszel. De semmi jelentős változás. Szerintem ez a tabletta amit én vettem fokozatosan szívódik fel és nem egyszerre, mert nem múlt el tőle a fáradság és álmosság. Hiába van benne 100 mg koffein, ha lassan adagolja. (Vagy az emésztésem lassú?) Szóval összességében egy energia ital jobban felébreszt mint ez. Tanuláshoz annyira nem jött be.
2013. máj. 19. 11:13
 8/8 anonim válasza:

Én is ilyen tablettát használok, nálam működik, de csak akkor veszem be ha tényleg kell. 4-6 órákat szoktam aludni 3-4 napig, utána rendesen kialszom magam. Hozzátartozik hogy amúgy se szoktam sokat aludni.

Olyan este 6 fele szoktam bevenni és akkor tart éjjel 2-4 óráig. Valamikor még tovább is, de el tudok tőle aludni.


Én is próbáltam energiaitalt, de az annyira nem jött be. Gyorsan hatott és nem túl sokáig.

Kávéból az olcsóbbakat nem igazán szeretem a drágákra meg nincs pénzem. Kávétól volt nekem is szívdobogásom, de ritkán.

2014. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!