Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanásos bőrre, (AKNE) vény...

Pattanásos bőrre, (AKNE) vény nélküli belsőleg alkalmazható GYÓGYSZERT tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés
Csak hetek múlva tudok bőrgyógyászhoz menni, és már a krémekkel sem tudom a bőröm állapotát javítani, ha valaki szedett vény nélkül kaptató gyógyszert az segíthetne. Köszönöm!

2013. máj. 13. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Szia! Nekem bőrdoki Skinoren krémet írt fel, mint legtöbb embernek szokták. Figyelmeztetni szeretnélek, hogy drága és nem hat semmit se.. sőt! úgy leszárítja a bőröm, hogy utána véres sebhelyek maradnak, ami nagyon nehezen gyógyul és iszonyat fáj. Maga a krém csíp, mar, irritál.

Szóval szerintem nem érdemes kiváltani.

Semmi esetre se szedj gyógyszert! Főleg ne fogamzásgátlókat, a gyógyszeriparnak nem érdeke hogy meggyógyítson téged, csak hasznot akarnak húzni a betegekből!

Nem véletlen hogy a krémek és tabletták nem oldják meg a problémát, csak tüneteket kezelnek, ugyanis az akne alapvetően máj-probléma miatt van, az pedig a helytelen táplálkozás és életmód következménye.

Sok embernek segít a tejtermékek elhagyása.

Valamint a napokban olvastam hogy glutén-érzékenység miatt is lehet. Ezért pár napja kiiktattam a búzaféléket (mindenféle búzalisztes dolog, valamint zab, rozsliszt) és megdöbbentően javult a bőröm állapota, hosszú évek után!

A másik dolog, a májadat kell megerősíteni, amihez ki kell iktatnod a fehér cukrot, mesterséges édesítőszereket (aszpartám!) fehér lisztet, kávét, olajban sült dolgokat, vörös húst, szénsavas üdítőket, alkoholt, tejtermékeket.

Én amúgy is vega vagyok, de néha ettem tésztát, kenyeret és pl vega fasírtot, és valóban megviselt ezek megemésztése.

Tehát ha hosszútávú javulást szeretnél, akkor szerintem próbálj minél egészségesebben táplálkozni és kerülni a tiltólistás dolgokat.

Sok friss zöldséget, gyümölcsöt egyél! Barna rizs, kukoricaliszt és burgonya glutén mentes szénhidrátforrás.

Valamint fontos hogy elegendőt aludj!

Remélem tudtam valamit segíteni.

2013. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Belsőlegeset nem tudok, de a Kék Lukács Akne Stop krém ( interneten is beszerezheted) mindent helyrehozott nálam.
2013. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
Nincs vény nélkül kapható gyógyszer erre. De aknéra nem is az kell, hanem életmód váltás. Egészséges életmód és étrend, a tiszta környezet is fontos, nem csak a személyes higiénia. A legtöbb embernél ez megoldaná a dolgot.
2013. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Alapvetően az a gondom az előttem szólókkal, hogy a fiam laktóz intoleranciában szenved, tehát nem fogyaszt tejterméket, fruktóz malapszorpció miatt nem fogyaszthat gyümölcsöket és zöldségekből is csak néhány fajtát. Ha tehát az egészséges táplálkozás harcosainak tanácsát meghallanánk, akkor fényevőnek kellene lennie .

...mert természetesen pattanásos a bőre, mert kamasz.

És most nyugodtan lehet lepontozni. A kérdező ugyanis néhány hét múlva készül a bőrgyógyászhoz, és annyi idő alatt nem lehet sarkalatos életmódváltást végrehajtani úgy, hogy annak eredménye teljes hámsejtmegújulás legyen látható formában. Neki gyors megoldás kell, amely lehet, hogy átmeneti, de látványos.

2013. jún. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 4-es válaszoló!

Szerintem nem a kamaszkorral kellene okozati viszonyba hozni a fiad aknés bőrét. Mi van azokkal akik megússzák enélkül a kamasz éveiket, na és akiknek fiatal felnőttéveikben jelentkezik a probléma, vagy akik még 30 évesen is szenvednek tőle?

Attól, hogy a mai társadalomban normálisnak tartunk egy elváltozást (akne) csak azért mert kellő gyakorisággal előfordul, még nem jelent azt hogy ez így rendben is van.

Ez olyan mintha az orvos azt mondaná hogy az normális, ha télen influenzánk van.

Nyilván nagy szerepük van a hormonoknak, de azokat is lehet szabályozni megfelelő életmóddal.

Bármiféle ételallergia állhat a háttérben, külső tényezők, kozmetikumok, stressz.

Alapvetően nem hülyeség a fényevés sem, attól függetlenül, hogy sokan nevetségesnek tartják. Az élet/technológia állandóan változik, így mi is. Gondolj csak bele mennyi időt/energiát elvon az emésztőrendszerünk tőlünk. Sokkal praktikusabb lenne ha a fényből nyernénk energiánkat közvetlen. Akár az is lehet, hogy a fiadnak azért vannak ilyen étel érzékenységei, mert az ő szervezete már kezd átállni egy másfajta, magasabb szintű életmódra. Viccesen hangzik, de van benne logika, ha figyelembe vesszük az emberiség fejlődését, a földönkívüli életet, spiritualitást stb.

2013. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!