Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy majd' 30...

Hogy lehet, hogy majd' 30 évesen még mindig pattanásos vagyok?! (Férfi)

Figyelt kérdés
Persze már nem annyira, mint pubertás koromban, de mai napig mindig jönnek elő csúf ragyáim... Pedig naponta 3× is arctisztítok, étkezésem a sport miatt tényleg szemét mentes, és mégis... Kozmetikusnál is voltam, bár nem rendszeresen, kicsit drágállom, pláne, hogy sokat ők se segítettek.

2013. máj. 13. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

bőrgyógyász? Endokrinológus?

igazad van, ebben a korban nem kellene már pattanásosnak lenned, ennek oka van, amit ki kéne vizsgáltatni

a napi 3 arctisztítás pedig sok, az sem tesz jót a bőrnek, de nem ez az oka a pattanásosságodnak

2013. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Étel-intolerancia.
2013. máj. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló egy látnok? :O

Én 10. évig voltam pattanásos, a bőrgyógyász már nem tudott mit kezdeni velem, elküldött endokrinológushoz, és kiderült hogy hormonprobléma. Először bőrgyógyászhoz menj, aki majd elküld oda, ahova kell. Ne használj az arcodra semmit, és válts le mindent amit fűrdéskor használsz(még a sampont is). Mond meg a bőrgyógyásznak hogy mondjon ő neked olyan sampont stb., ami nem okoz pattanást, vagy gyógyszertárban kérhetsz hipoallergén sampont, tusfőrdőt, amit akarsz.:)

Egyébként tapasztalatból tudom, hogy az izzadástól is jöhet elő pattanás.

2013. máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát a tusfürdőimet, samponjaimat mindig váltogatom, szóval nem hiszem, hogy az lehet baj. Kajálásom, mint írtam, azok tiszták. Attól tartok tényleg bőrgyógyász lesz, csak olvastam itt, hogy nem sokat segít, illetve nem is nagyon bízok bennük. Reméltem helyete valami alternatívát... Köszönöm mindenesetre!
2013. máj. 14. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!