Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány évesen fog elmúlni ez a...

Hány évesen fog elmúlni ez a pattanásos korszak? Lehet valamit a patanások ellen tenni? (Tonikon kíül)

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ezt nem lehet behatárolni, 25 éves vagyok és még vannak pattanásaim... Bőrgyógyász tud segíteni a problémádon. Felír gyógyszert, oldatot.
2010. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Hát ez egyénfüggő. Nekem 14 évesen kezdődött, rengeteg volt, most már kevesebb van, de már 34 vagyok.... szerintem sosem tisztul ki a bőröm. Sok miteszer, és ha valamitörténik a szervezetemben (magam sem tudom mi) , akkor 5-6 gyulladt pattanás, hetekig itt-ott. Aztán van hogy egy hónapig nincs gyulladt.

Kozmetikus, bőrgyógyász. De csodát ne várj tőlük.

2010. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
szia! én 28 vagyok, és nem múlt el, pedig már tabit is szedek...
2010. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Annak idején elég pattanásos voltam, és több haverom is, a bőrgyógyász írt fel roacutan nevű gyógyszert, ami csak télen lehetett szedni, a sok napsütést nem bírta el a szedés közben a bőr, nagyon kiszáradt, de kb. fél évi szedés után nagyon letisztult a bőröm, volt olyan haver, akinek brutálisan csúnya volt az arca, és rajta is segített. De csak 16 év felett írták fel, mert alatta a májat nagyon terhelte, és így is kellett 2 havonta laborba járni, hogy ellenőrizzék a májeredményeket. A szedés után még sokáig (1-2 év)semmi pattanásom nem volt, azóta néha-néha, de ezalatt havi 1-et kell elképzelni. Azt tudom, hogy a gyógyszer neve változott, de lehet, hogy ettől függetlenül egy bőrgyógyász tudja miről is van szó. Rendszeresen sima szappannal érdemes mosni a bőrt, ha zsíros... most 26 éves vagyok.
2010. dec. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Heti 3-4 óra úszás. Akár több. Uszodában. A klóros víz kiszárítja a bőröd. Az egyéb előnyökről nem is beszélve.
2010. dec. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kozmetikus, bőrgyógyász, esetleg nőgyógyász a megfelelő fog. gátló felírásával (pl. Minerva) (ha elmúltál már 17-18).

A klóros víz mindent csinál, csak jót nem tesz, még jobban vízhiányos lesz a bőröd, a korpás vagy olajos sebohrea (ami neked valószínűleg van) amúgy is vízhiányos, de a faggyútermelésed ettől még nem csökken. Aknék számos ok miatt kijöhetnek a szokásos fiatalkori, közönséges aknék mellett (van pl. vizsga akne, premenstruációs akne, drog akne, gyógyszer akne, stb.). A házi kezelések, és a netes praktikák helyett javaslom először bőrgyógyász felkeresését. A tonic önmagában semmit nem fog használni, ha nem a megfelelőt kenegeted akkor pedig inkább ártani, a tonicot a kozmetikusok a kezelés vagy letisztítás után a bőr normál pH-jának visszaállításához használják. A normál, zsíros, száraz bőrön kívül még nagyon sok van, bolti saját kiválasztású toniccal nem sokra mész...

Egy kozmetikus

2010. dec. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Attol fugg, mennyire gazos.

Ha nem annyira, hogy ugy nezel ki, mint a turorudi papirja, akkor van az Aldi-ban sajat markas arclemosojuk (Ombia a markaja), nagyon jo, hasznald a tejes lemosot meg utana a tonikot (zold es kek kupaku uvegben van).

Ha nagyon gazos, acne-s az arcod, akkor egy magan borgyogyasz irhat fel neked is kremeket, paromnak is nagyon gazos volt, es fel ev alatt mulasztotta el, de azota sem jonnek elo neki.

Remelem, segitettem.

2010. dec. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Anyukám 40 éves, és még mindig szokott pattanása lenni.
2010. dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szerintem egy gyógynövényes tisztítókúra segíthet.

Gyógyszert nem ajánlanék, mert a benne levő kémiai anyagok lerakódnak a szervezetben és aztán csak győzze az ember kipucolni őket. A mellékhatásokról nem is beszélve...

És ha a tisztítókúra megvolt, jöhet egy ÉFT (Érzelmi Felszabadítás Technika) nevű alternatív (természetgyógyász) gyógymód kúra, amely rendbeteszi a szervezet öngyógyító rendszerét, és kitisztítja bőrt is.

2010. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Próbáld ki az Amway glicerines szappanját, már sok ismerősömnek segített. (Nincs érdekeltségem az eladásában, nem reklámozni akarom, hanem tényleg jó)
2010. dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!