Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reumatológiára küldtek!...

Reumatológiára küldtek! Beutalón a diagnózis:synovitis? Félek mert lehet nem csak ez! Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
9 évig sportoltam 8 év szertorna 2 év fittness!1 évet a kettőt egybe csináltam Hétfőtől Péntekig napi 2-3 órás edzés!A térdem minden idő változást meg érez már kb 4-5 éve!Akkor nagyon fáj néha a jegelés se segít!Nem tom mi lesz de nagyon félek!Azt mondták lehet porckorong is!ilyeneknél el kerülhető a műtét így ,hogy évek óta fáj?
2009. okt. 2. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha tényleg synovitis (synovia=ízületi nedv, ez ennek a gyulladását jelenti), akkor gyulladáscsökkentőkkel, borogatással, pihentetéssel lehet gyógyítani. Ha a porckorongoddal is baj van, akkor ott már bonyolultabb a dolog, de a műtét elkerülhető, mivel ha gyanús lenne a porckorong probléma, akkor nem rheumatológiára, hanem ortopédiára, vagy sebészetre utaltak volna.
2009. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát sebész küldőt a Reumatológiára!A házi orvos meg ortopédiára:(
2009. okt. 6. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Uhh, hát akkor ez nem olyan egyszerű. Majd írd meg, mi lett.
2009. okt. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na hát ma voltam ortopédián!Az előző röntgen lelethez kért a doktor úr egy ki egészítést!Ami alapján meg alapította ,hogy porckopás észlelhető!Patella medialis ízfelszíne nyomásra érzékeny!Meg vizsgált a röntgen után elég fájdalmas volt de túl éltem itt vagyok!El küldött gyógytornára!2 fajta erősítés és 2 fajta nyújtás szerepel a kezelő lapon!Valamint 1 gyógyszert kaptam Hialuron direct!Amihez klub kártyát kell igényelnem!Hát ennyi és december 9.kén kontroll!Mire számíthatok ha nem tapasztalnak javulást?
2009. nov. 2. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!