Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A lábaim, talpaim mindig...

A lábaim, talpaim mindig jéghidegek, miért?

Figyelt kérdés
38 éves férfi vagyok,évek óta a lábaim,talpaim olyan hidegnek érzem amikor itthon mezítláb vagyok.Ez lehet a vérkeringési problémák miatt,vagy mi???Gyógyitható???
2013. máj. 28. 01:49
 1/6 anonim válasza:
nos én egy 19-éves srác vagyok 15-éves koromtol elég gyakori volt ez a dolog nálam is hogy ha meleg hejen is voltam úgyszintén elfagyottnak éreztem a lábaimat és a lábtalpamat viszont sikerült kikezelnem mégpedig azzal hogy naponta estefele mindig melegvÍzbe áztattam a lábaimat olyan 1-órán át és amint kivettem át is maszÍroztam szerintem ez magának is segÍtene Üdv András
2013. máj. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
google > hideg lábak
2013. máj. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen,vérkeringési probléma,de nem biztos,h betegség. van,akinek genetikailag rosszabb a vérkeringése a végtagokban. Melegen kell tartani és "edzeni"kell az ereket,tornáztatással, hideg-meleg lábfürdővel.Egyik edénybe hűvös,másikba majdnem forró vizet tenni és váltogatva áztatni hol egyikbe ,hol másikba.

Persze egy érsebészeti kivizsgálás nem árt főleg,ha eddig nem volt ilyen panaszod.

2013. máj. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet keringési probléma, bár annak egyéb tünetei is lennének, például fülzúgás, szédülés. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Ha nagyon zavar, menj el szakorvoshoz, hogy alaposan kivizsgáljon. Csinál majd EKG-t, szívultrahangot, ha kell terheléses EKG-t (szobabicikli vagy futópad).


Addig is mozogj kicsit többet, mert mozgásszegény életmód is lehet az oka. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Ha tömegközlekedéssel jársz, akkor szállj le 1-2 megállóval előbb vagy lift helyett használd a lépcsőt. Szóval sétálj úgy napi fél órát, már az is jó. Vagy kocogj kicsit, szépen fokozatosan.


A másik, hogy kerüld a zsíros ételeket, egyél sok halat, zöldséget, gyümölcsöt. Zöldségek közül a nyers zellerzöldjét ajánlom kifejezetten erre a problémára. Bár nincs 2 egyforma szervezet, de nekem bevált. Hihetetlenül nagy erőt ad. Ajánlom még a fokhagymát mindenhogy, de főleg nyers állapotban, ha erre nincs mód, mert Téged vagy a környezetedet zavarja a fokhagymaszag, akkor ajánlom a Bánó-féle fokhagyma-galagonya-fagyöngy kapszulát. Ez a 3 gyógynövény kombinációja kiváló szer a keringésre, sőt a magas vérnyomásra is. Ha rendben van a vérnyomásod, akkor sem kell attól félni, hogy majd leesik, szedheted bátran. Ha nem szereted az ilyen bogyókat, akkor ajánlom Neked a galagonyateát. Főzd meg a növény termését és virágát együtt, ugyanis mindkettőben fontos és értékes hatóanyagok vannak.


Még egyszer ajánlom, hogy menj el dokihoz a pontos diagnózis miatt, a kezelést már Te választhatod meg vagy a fentiek szerint, vagy már alternatív módon, vagy a szakorvos utasítása szerint.


Mindenesetre remélem, hogy hasznos tanácsokkal szolgáltam! Jó EGÉSZséget kívánok Neked!

2013. máj. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hőháztartása mindenkinek más, nem feltétlenül az erekkel van gond. Ha a testünk nem tudja fentartani a testhőt, a fontosabb szerveinket fogja védeni, a végtagokba nem juttat annyi vért. A sport, edzés emeli a hőmérsékletet, gyorsít az anyagcserén, könnyebben fentartható lesz a testhő, nem hűlnek ki a végtagok.
2013. máj. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha valakinek végtagi érelmeszesedése van, nincs fülzúgása,szédülése. De mivel évek óta érzed,nem hiszem,h erről van szó.

A neten is rengeteget írnak a hideg végtagokkal kapcsolatban.Keress rájuk!

2013. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!